אהבה כל הזמן

מרץ 23

(צילום: ז'ראר אלון)

חיים נוי על love love love בתיאטרון הבימה: דרמה קומית מצחיקה ומושחזת על פער הדורות.

 

LOVE LOVE LOVE  בתיאטרון הבימה הוא מחזה מושחז על פער הדורות, דרמה קומית מרגשת, עצובה ומצחיקה. המנהל האמנותי של הבימה והבמאי משה קפטן, יצר הפקה ייחודית שכולה חוויה תיאטרלית, קולחת ומענגת. חוויה של הצגה קטנה אך רבת הישגים – במשחק, בתפאורה ובעלילה קולחת ומותחת, המתפרסת על פני 44 שנים.

המחזה של הבריטי מייק ברטלט עוסק בפער הדורות, בדור הצעיר ובסוגיות דיור ופרנסה והרבה אהבה. המחזה הועלה לראשונה לפני כשש שנים והוא מתחיל ב- 1967 , תקופת הביטלס וילדי הפרחים. אנו פוגשים בשני אחים, הנרי וקנת. קנת מכיר את הבחורה של אחיו, סנדרה, נערה עולצת ורווית סמים ואהבה חופשית. השניים נישאים ומביאים לעולם את רוז וג'ימי. משבר אהבה בין ההורים מביא לפרידתם וגם גורם זעזוע לילדיהם המתבגרים . העלילה עוברת לשנת 2011  כאשר בתם של בני הזוג מזמנת אותם לשיחה שמובילה לתוצאות מפתיעות.

עידו ברטל המעולה מגלם את קנת , החולף לפנינו עם השנים , צעיר ומבוגר, שבע ימים, אך עדיין אוהב וזקוק לאהבה. אסנת פישמן המצוינת מגלמת בכישרון רב את סנדרה. היא עוקצנית וצווחנית, מלהגת ומקניטה במשחק רב רושם הראוי לתשואות מיוחדות.  הסצנה של פריסת העוגה בה מכריזה סנדרה על הגירושין היא מופתית, רוויה בהיתול אך בעלת עצמה מרגשת.

הילה שלו המעולה מגלמת את רוז בנעוריה ובבחרותה ומשחקה מעורר את בלוטות הדמע. יואב דונט מגלם נהדר את הנרי המפסיד את חברתו לאחיו. שפי מרציאנו מגלם בכישרון רב את ג'ימי, שנפגע בנפשו לאחר הגירושין.

ציון לשבח מיוחד מגיע לתפאורה הנהדרת והמתחלפת על הבמה שאותה עיצב ערן עצמון. ארנה סמורגונסקי עיצבה את התלבושות המצוינות. דניאל סלומון אחראי למוזיקה ולשזירת פזמון הנושא של הביטלס, שהוא גם שם ההצגה. מאיר אלון עיצב היטב את התאורה ושרון גל את התנועה. הנוסח העברי של ירון פריד הוא עכשווי ורהוט.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *