איך עושים תקליט, אחרי כסית

נוב 12

(צילום: באדיבות הלהקה)

לי איש כסית, הבן של משה והנכד של חצקל ז"ל, על האלבום הראשון של להקת צל שהוא הסולן והגיטריסט שלה, לצד הבסיסט והמפיק תם מוכיח והמתופף אורי מנחם. "זו להקת הרוק הכי טובה שהייתה בישראל", הוא קובע.

 

"צל" אלבומה הראשון של להקת צל, זמין להאזנה בפייסבוק וביוטיוב. הגיטריסט, הזמר וכותב רוב שירי הלהקה הוא לי איש כסית, שמאחוריו כבר אלבום סולו אחד, "החללית", שיצא לפני כתשע שנים.

איש כסית ג'וניור. הבן של משה, הנכד של חצקל המיתולוגי, גייס תמיכה להוצאת אלבום הלהקה מקרן רבינוביץ, אקו"ם וגם בהדסטארט. לדבריו, שלושת השירים הטובים באלבום עדיין לא במיקס ויתוספו לשאר השירים, בבוא העת".

לי: "תם מוכיח הגאון הפיק את האלבום המחתרתי. אגב תם היה איתי בגן ובבי"ס. תם מנגן בס והמתופף הוא אורי מנחם הצעיר, המבריק והשרמנטי. אני גיטרה חשמלית ושירה . זהו הרכבה הרביעי של להקת צל שהקמתי ב-2009.

הקלטנו ב-2014 , לייב באולפני בארדו. זה לקח שש שעות, ברוטו, בערך שלושה טייקים לכל שיר. אני כתבתי  את השירים למעט שלושה: 'פרחים' של יבי (יונה בן יהודה) ושמוליק קראוס, 'מאוורר בסוף אוקטובר' שכתב מאיר סוויסה ואני הלחנתי, והקאוור ללהקת הדלתות. אחר כך עבדתי על המיקסים אבל בסוף השתמשתי במיקסים של תם מוכיח, שהם בועטים ומכסחים כמו מוזיקה חופשיה, ופחות כמו מוצר בצלופן. היה קצת קשה לי להתפשר אבל הכל לטובה, וככה זה נשמע וצריך להישמע. זה פחות נעים לאוזן אבל עם הרבה השפעה חיובית ודינמית. והרוק במיטבו, כלומר ויתורים אישיים, כדי לקבל משהו בעל יתרונות אחרים. אפשר לקרוא לזה עליה ברמה של הצניעות והערכיות לעומת גלאם וכל זה. וגם אין לי כסף אז מה אני יעשה…בשורה התחתונה, צל היא להקת הרוק הכי טובה שהייתה בישראל".

לבנה

הרי היא

love me two times

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *