אנג'י בואי: הייתי בטוחה שאמות לפניו

ינו 24

(צילום מסך: יוטיוב)

(צילום מסך: יוטיוב)

כשהתפרסמה הידיעה העצובה, המפתיעה, על מותו של דייויד בואי, גרושתו, אנג'י, הייתה בבית "האח הגדול" הבריטי, מהדורת הסלבס. כשיצאה מהבית, ביוזמתה, אמרה שעשתה זאת בגלל תשישות שנבעה ממחסור חמור בשינה. אבל היא גם טענה שחלתה, "ואני חולה לעתים רחוקות מאוד". בואי אמרה שכנראה הגוף אותת לה שהיא צריכה להתאבל על מותו של האיש שהיה בן זוגה ואבי בנה. לדבריה, "הייתי בטוחה שאני אמות לפניו. אינני חושבת שמישהו ידע שדייויד חולה". היא הוסיפה משפט שכל אחד יכול למצוא בה משמעות אחרת, צינית או מתפעלת, "אני חושבת שהוא ביים היטב את פטירתו", המתייחסת להפתעה הגדולה על מותו, שלא היה צפוי, או אולי לעיתוי הוצאת אלבומו האחרון, יומיים לפני שהלך לעולמו.
אנג'י ודייויד התחתנו ב-1970 והתגרשו ב-1980 לאחר ארבע שנות פרידה, במהלכן היא ויתרה על משמורת על בנם, דאנקן. כשנולד, אביו כתב לכבודו את השיר kooks , שהופיע באלבום האנקי דורי. הוריו חשבו שזה יהיה קול לקרוא לו זואי, שיתחרז יפה עם בואי. כשהילד גדל, הוא דרש להיקרא ג'ו ולבסוף חזר לשמו האמיתי, דאנקן. דאנקן ג'ונס (שם משפחתו המקורי של דייויד), בן ה-44 הוא במאי סרטים מוערך.
אנג'י, בראיון לתוכנית טלוויזיה בבריטניה , סיפרה שלא דיברה עם בנה מאז שהיה בן 13 או 14 . היא אמרה שצר לה על כך אך סירבה להרחיב על הנסיבות לנתק ביניהם ורק אמרה, "כשמשהו מכאיב לי, אני מחביאה את זה עמוק בתוכי ונועלת במפתח".
ייתכן שדאנקן לא סלח לה על שוויתרה עליו לטובת דייויד (שמצא אהבה חדשה עם הדוגמנית אימאן ואיתה הוליד את אלכסנדרה). בואי קיבל משמורת מלאה על בנם. "עשיתי את זואי בשביל דייויד. אמרתי לדייויד: לעולם לא אלחם בך על משמורת. דייויד ואביו היו מאוד קרובים. איזה מין בן אדם אהיה אם אשתמש בבני כנשק במלחמת גירושין?! זו התנהגות מגעילה".

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *