באבו גוש, עם חלפי ואלינגטון

ספט 24

(צילום: יח"צ)

(צילום: יח"צ)

אלי גורנשטיין יופיע בפסטיבל אבו גוש בתוכנית מיוחדת הכוללת שירים של אברהם חלפי, אלתרמן וגם רוג'רס והמרשטיין ודיוק אלינגטון. אמירה מורג שוחחה עם גורנשטיין על המופע שנולד בתאונת דרכים קשה, ועל האלבום החדש שבדרך.
פסטיבל אבו גוש ה-48 יתקיים בחוה"מ סוכות, מ-1 ועד 5 באוקטובר, בכנסיית קרית יערים, בקריפטה ובאתרים נוספים. מחירי הכרטיסים נעים בין 35 ₪ ל-140 ₪. בין מופעי הפסטיבל: יצירה סיציליאנית עתיקה בכלים אותנטיים, שירה עתיקה בעיבודים אתניים, זמרים קלאסיים המשלבים בין מוסיקה קלאסית לשירים אתניים ופופ וקלאסיקה ישראלית. יופיעו 50 סולנים, 200 זמרי מקהלות, 60 נגנים ואלי גורנשטיין אחד, במופע יוצא דופן.

גורנשטיין יופיע בקריפטה, עם שירים של אברהם חלפי, נתן אלתרמן וגם, רוג'רס והמרשטיין ודיוק אלינגטון. "אפשר בהחלט לומר שהמופע שלי יהיה מיוחד, לא מה שבדרך כלל עושים בפסטיבל הזה", הוא אומר. "זה מופע שנוצר במיוחד עבור הפסטיבל ואני משלב בו דברים חדשים, בצד שירים מאלבום הבכורה שהוצאתי ב-2012, אחרי התאונה ממנה ניצלתי בנס".
כזכור, גורנשטיין ושחקנים נוספים נסעו חזרה מטבריה, בדרכם מהצגה. ליד רמת ישי, בכביש שאז התנהלו בו עבודות ולא מעט תאונות התרחשו לאורכו, הם נקלעו לתאונה חזיתית. "אני ישבתי ליד הנהג. זה שבא מולנו ונתקע בנו נרדם על ההגה. שניים נהרגו ברכב השני. לי היה מזל גדול. יומיים אחר-כך פתחתי ספר שירים של אברהם חלפי והשורה הראשונה שקפצה מול עיניי הייתה 'אבדו החיים, אבדו ונחיה'. מיד פרצה מתוכי מנגינה והלחנתי את השיר. הלחנתי כמה שירים עוד קודם, אבל לא בכזאת עוצמה. אספתי שירי משוררים שאני אוהב ופיזרתי אותם בין מלחינים שאני אוהב וכך נולד האלבום 'ונחיה'. אלבום יפהפה שקיבל ביקורות מדהימות. באמת, איכותי וטוב ובעיקר מרגש. נמכרו כ-3000 אלבומים, שזה הרבה לחומר כזה. אני עדיין מוכר אלבומים בהופעות שלי. במופע באבו גוש אשמיע שירים מתוך האלבום הזה ושירים מתוך ספר השירים האמריקאי, שזו מוזיקה שאני בעצם גדלתי עליה. גם אגשים את חלום המשחק שלי ואשיר שירים מתוך דון קישוט".
גורנשטיין, שחגג באוגוסט את יום הולדתו ה-63 , לא נח לרגע. הוא משחק בקאמרי (בהצגות נשוי במנוסה ועוץ לי גוץ לי), פה ושם הוא שר פרנק סינטרה, ומבטיח, "השנה (בדצמבר), ימלאו לו 100, אז נעשה כמה הופעות לכבוד זה. חוץ מזה, אני עדיין מעלה מדי פעם את הצגת היחיד שלי איטרוף, ומשחק את הארנב באופרה לילדים איתמר פוגש ארנב, לצד הסופר דוד גרוסמן. מבחינה תעסוקתית אני מסודר".
63 זה חתיכת גיל.
"בהחלט. זה גיל שאומר שעשיתי דברים בחיי ועוד אעשה, אני מקווה, כמה שאפשר".
וממרומי גילך כשאתה מביט על מה שקורה בתחום, יש צביטה בלב?
"תראי, תמיד חלים שינויים, לטובה ולרעה. מה שכואב לי יותר זה מה שקורה למדינה. זה יותר חשוב. זה כמובן משפיע על הבידור הקל. המיינסטרים הישראלי מאוד רדוד כיום. המוזיקה המזרחית הפחות טובה השתלטה. למילים יש פחות משמעות. אבל יש תחנות רדיו שעדיין שומרות על הגחלת. אני יוצא עכשיו בסדרה חדשה לילדים, בניקלאודיון, בשם תמר הבלשית, בתפקיד הסבא של תמר, אז אני מקווה לטוב. כולם עכשיו סביב הריאליטי וזה ניכר ברייטינג, אבל אני מקווה שבשלב מסוים זה יירגע וייכנס יותר תוכן. אני חושב שיש תקופות. זה חלק ממה שקורה עכשיו. גם אם המצב לא ישתפר, כי זה באמת הולך ונהייה יותר רע, אז בסדר: אני עושה את שלי, עובד על אלבום חדש, כשהפעם אני בעצמי כותב את הטקסטים וגם מלחין יותר, ולכן זה לוקח יותר זמן. אתה צריך לעשות את מה שאתה עושה וזהו. אין דרך אחרת".

אלי גורנשטיין ויוני רכטר – עוד פעם

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *