בין פריז לרמת גן

מרץ 21

(צילומים: שמחה ברבירו)

חיים נוי על "הבוהמה" בתיאטרון בית צבי: ממתק שאנסונים צרפתי מענג. ערב קסום שכולו הנאה וחוויה מוזיקלית.

 

"הבוהמה" בתיאטרון בית צבי ברמת גן הוא מופע שאנסונים הפותח את תקופת תרבות התיאטרון בעידן הקורונה, משב רוח צונן וקסום עטור בשירים צרפתיים נודעים ומרגשים.

ארתור קוגן, הבמאי ואשף הבמה, שהוא גם המנהל האומנותי-פדגוגי בבית צבי, יצר עם  להקת השחקנים הגדולה ערב שכולו הנאה צרופה וחוויה מוזיקלית, ווקאלית וחזותית.

שירו הנודע של ז'אק ברל אל תלכי מכאן מבוצע ברגש רב ובכישרון על ידי עדן גולדמן והמקהלה, ומעביר צמרמורת עדינה. תחת שמי פריז מבוצע נהדר על ידי אופק זרקו, אסף לוי, שובל עמיאל , חן תמיר והמקהלה. שיר הקרואסון של חנוך לוין ויוני רכטר הוא אתנחתא קומית, ומבוצע בשנינות רבה על ידי אופיר שטיין, בר זכאי והמקהלה. החיים בוורוד (אדית פיאף), שוב מרגש בביצוע גל דרורי והמקהלה, וכך גם  המנון לאהבה הנודע, בביצוע דניאל דדון.  בנמל באמסטרדם של ז'אק ברל גורם ללחלוחית קלה בעיניים בזכות הביצוע של גל חזאז, אלונה טננבאום ואסף לוי עם המקהלה.

חן תמיר מלמד אותנו כיצד מבצעים שיר קומי נפלא בראיתי את עצמי (שרל אזנבור). עדן גולדמן ושובל עמיאל מפליאים בשיר עלי שלכת . הנה הבאתי לך בוטנים (ז'אק ברל), בביצוע מקסים של מאור עמר והמקהלה, עומד במרכזה של אחת התמונות הנהדרות בערב השאנסונים הקסום. המופע המרהיב משובץ בעוד שירים נוסטלגיים מצוינים, והקהל הנרגש מלווה אותם בהמהום.

התנועה המופלאה ב"הבוהמה" היא פרי כשרונה של אחת השחקניות–זמרות במופע, אלונה טננבאום, שהיא גם כוראוגרפית מעולה. נטשה מנטל המשובחת עיצבה את התלבושות המרהיבות והססגוניות. דפנה פרץ עיצבה תפאורה פרקטית, אורי מורג עצב את התאורה הראויה ואלון ברקוביץ עיצב את הסאונד הנאות.

גון הלוי, צעיר עם כישרון נדיר, אחראי לניהול המוזיקלי, לעיבודים ואפילו להדרכה הקולית, וגם מלווה בפסנתר את המופע. אין ספק שעוד נשמע ממנו רבות.

מופע השנסונים המצוין הזה, קדימון לעונת תיאטרון חדשה ומהנה, ראוי למחמאות רבות והוא הצגת חובה למתאוששים מעונת הבחירות וימי הקורונה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *