ההרכב השמימי של ג'פרסון איירפליין

פבר 01

(צילום מסך: יוטיוב)

(צילום מסך: יוטיוב)

האם ג'ורמה קאוקונן, מרטי באלין, ג'ק קסדי וגרייס סליק, לשעבר בלהקת מטוסו של ג'פרסון (שהפכה לספינת הכוכבים של ג'פרסון), צריכים לחשוש שמא אחד מהם, או יותר, הם הבאים בתור להסתלק מהעולם? אתמול נודע כי סיגנה (signe ) אנדרסון, הסולנית הראשונה של הלהקה, מתה בגיל 74 , ביום חמישי שעבר. בדיוק באותו יום ובאותו גיל שבו הלך לעולמו חבר אחר בלהקה, פול קנטנר. מרטי באלין, הסולן (בלהקה תמיד היו שני זמרים, גבר ואישה), הגיב על כך בפייסבוק, בשילוב של חיוך ודמע. "אני מתאר לעצמי שהיא ופול התעוררו בגן עדן ואמרו זה לזו: מה את/ה עושה כאן? אולי נקים להקה? ולפני שהספיקו לסיים את המשפט, ספנסר (דריידן, המתופף שמת ב-2005 ), הצטרף אליהם. מחשבותיי עם משפחתה ויקיריה".
סיגנה טולי הייתה זמרת פולק בפורטלנד כאשר, ב-1965 , באלין ראה אותה בהופעה והזמין אותה להצטרף להרכב החדש שהקים, ג'פרסון איירפליין. היא שרה סולו את chauffeur blues והצטרפה אליו לשירים אחרים, ביניהם it's no secret , שהופיעו באלבום הראשון של הלהקה, Jefferson airplane takes off שיצא ב-1966 . זה גם היה אלבום האולפן היחיד שלה עם הלהקה. היא התחתנה עם ג'רי אנדרסון ולאחר שנכנסה להריון וילדה, החליטה שאינה יכולה או רוצה להמשיך בחייה המתישים כחברה בלהקה שהרבתה להופיע. היא נפרדה מהלהקה ברוח טובה, לא לפני שנמצאה לה מחליפה, גרייס סליק מלהקת גרייט סוסייטי. הופעתה האחרונה של אנדרסון עם הלהקה, מאוקטובר 1966 , הוקלטה, אך האלבום יצא רק לפני חמש שנים.
גם ג'ורמה קאוקונן נפרד מסיגנה. "היא הייתה קול התבונה", כתב, וצוטט, כמו באלין, ברולינג סטון. "חברה חשובה במשפחתנו הלא-מתפקדת. מלאכים ילוו אותך למנוחתך האחרונה. תמיד תישארי בליבי".

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *