החלומות הגדולים של גרטה

דצמ 22

(צילום יח"צ: רפי דלויה)

(צילום יח"צ: רפי דלויה)

חיים נוי על גרטה והמרוץ לחלל, מופע מוזיקלי מרהיב הפותח את חג המחזמר של בת ים.

 
גרטה והמרוץ לחלל הוא מחזמר אופראי מלהיב ומרהיב, שופע לחנים מלודיים, קצב וזמרים משובחים. זהו המופע הראשון של חג המחזמר, בהיכל התרבות בבת-ים, פסטיבל מחזות זמר מקוריים בבכורה עולמית, בניהולו האמנותי של אורי פסטר, שהעלה הפקה בעלת רמה מקצועית גבוהה ביותר ומפגן של מופעים מדהימים באיכותם.
המחזמר מתבסס על סיפור קצר אודות נערה בעלת חלומות גדולים והזדמנויות קטנות, שחייה הקשים תחת השלטון הקומוניסטי בברית המועצות של פעם מקבלים תפנית ערב שיגורו לחלל של הקוסמונאוט הרוסי הראשון יורי גאגארין. גרטה חושקת ביורי, כותבת לו מכתב וגם מקבלת תשובה. לבסוף היא פוגשת בחור בעל שם זהה, נישאת לו, אך חווה מפח נפש.
כוכבת המחזמר, דניאלה לוגסי, המגלמת את גרטה, היא זמרת אופרה נפלאה ומחוננת, שמפגינה רמה מדהימה של ביצוע ומשחק. יעל לויטה כנציגת השלטון, היא תגלית של ממש ומבצעת את התפקיד באורח מופלא. גיא מנהיים, זמר בעל קול חם ועמוק, מופיע כנציג השלטון ומבצע תפקיד נהדר. כך גם זמר הבס-בריטון האדיר והמקסים, צחי סיטון. אוהד שרגאי (יורי), מבצע את התפקיד בחן ובנועם רב. שרית וינו אלעד כאימא של יורי מגלמת תפקיד קומי רב רושם ומפגינה יכולות שירה ומשחק מצוינים. דנה מושקאטבליט, זמרת מעולה, מופיעה כאימא של גרטה. שלוש הבנות המלוות את המופע בתפקיד השכנות, דניאלה סקורקה, לימור אילן וענת צ'רני, מקסימות ומוצלחות מאוד.
את השירים המלודיים והנעימים לאוזן כתב יונתן כנען שגם השתתף בכתיבת המחזה, על פי הסיפור של ולריה זבילוצקי. מלווה את ההצגה תזמורת סימפונט הנהדרת מרעננה, בניצוחה של קרין בן יוסף. שירית לי וייס ביימה את המחזמר באורח מוצלח מאוד.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *