היום שהיה: הביטלס, מונטי פייתון ולד זפלין

אוק 05

ב-1962 , יצא בבריטניה הסינגל הראשון של הביטלס, love me do . לא להיט ענק, הגיע רק למקום ה-17 , אבל נשאר במצעד חצי שנה, והיה כרטיס ביקור ראוי לג'ון, פול, ג'ורג' ורינגו, שתיכף יהפכו לארבעת המופלאים. "היום בו יצא 'לאב מי דו', הוא היום בו המוזיקה השתנתה לנצח", קבע ג'ורג' מרטין, שהפיק את הסינגל וליווה מאז את הקריירה של הביטלס.

ב-1969 , ב-BBC , נשמעה לראשונה נעימת הפתיחה ל"קרקס המעופף של מונטי פייתון" (פעמון החירות, ג'ון פיליפ סוזה), תוכנית הטלוויזיה הסאטירית שתשנה לנצח את הז'אנר ותשפיע בהמשך גם על "ניקוי ראש" הנשכנית בטלוויזיה הישראלית. התוכנית, ששודרה במשך ארבע עונות, 45 פרקים, גם הייתה הבסיס לסרטי קולנוע בכיכובם של הפייתונים: ג'ון קליז (שעזב לאחר העונה השלישית), גראהם צ'פמן (שמת ב-1989 ), אריק איידל, מייקל פיילין, טרי ג'ונס וטרי גיליאם. מערכונים ושירים כמו האינקוויזיציה הספרדית, התוכי המת ושיר חוטב העצים שרוצה ללבוש בגדי נשים כמו אביו היקר – הם נכסי צאן ברזל של הקומדיה.

ב-1970 , לד זפלין הוציאה בבריטניה את האלבום השלישי, שכמו קודמיו, היה ללא שם ונשא רק מספר לטיני. "שיר המהגר" מתוך האלבום יצא בסינגל, ביוזמת חברת התקליטים ומבלי שהלהקה ידעה על כך, ותגובתה הייתה חריפה, למרות ההצלחה. האלבום הגיע למקום הראשון בבריטניה ובארצות הברית, שם נמכרו למעלה מ-6 מיליון עותקים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *