המצעד שעבר: 1 בספטמבר, 1977

ספט 01

במקום הראשון שפורסם היום לפני 40 שנה, צביקה פיק החזיק במקום הראשון בשידורי ישראל (רשת גימל), עם "אהבה בסוף הקיץ", שהיה גם במקום השני בגלי צה"ל. במקום הראשון בתחנה הצבאית, דורי בן זאב עם "ואתם רוקדים", שהשבוע היה גם במקום השנה בגימל. כלומר, וללא ספק, אלה היו שני הלהיטים העבריים הגדולים לפני 40 שנה בדיוק.

עכשיו, חמשת הגדולים מתחילים להתפצל: "נכון את יפה" של אפרים שמיר במקום השלישי בגל"צ, ומולו באותו מקום, בצד השני של הסקאלה (כמו שהיו אומרים פעם), אילנה אביטל עם "השיבה לי". עירית בולקא, בוגרת "הנשמות הטהורות" שרה במקום הרביעי בתחנה הצבאית את "אהבה קטנה שלנו" וענה לה חנן יובל עם "שיר אהבה פוליטי".

האחידות חוזרת, במקום החמישי: שלום חנוך, שבדיוק ביום פרסום הדירוג חגג את יום הולדתו ה-31 , שר "לילות שקטים" מתוך אלבום הסולו הראשון שלו בעברית, "אדם בתוך עצמו".

אגב, בפינה לשיפוטכם, בשני המצעדים, שר אריק איינשטיין שיר שיהיה במהרה אחד המוכרים, המושמעים והאהובים ביותר בזמר העברי, רשמי: "עטור מצחך" של המשורר אברהם חלפי ויוני רכטר, הוכתר כשיר האהוב ביותר של איינשטיין, במשאל שנערך לציון יום הולדתו ה-70 , ודורג ראשון במצעד השיר הישראלי ביום העצמאות לפני שש שנים ובמקום הראשון במצעד שירי אריק איינשטיין ביום העצמאות 2014 .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *