המצעד שעבר: 19 ביוני, 1976

יונ 19

לא היה ספק מי שולט במצעד העברי, השבוע לפני 41 שנה: אריאל זילבר. הזמר, הקלידן והמלחין שבתחנה הקודמת שלו היה חבר בלהקת "תמוז" המיתולוגית, יצא – שוב – לקריירה סולנית, וחגג בשני המקומות הראשונים, בשני המצעדים, בגלי צה"ל ובשידורי ישראל, כלומר רשת ב' של רשות השידור הממלכתית שהיום קוראים לה "כאן".

מקום ראשון: "תני לי מחסה". מקום שני: "רוצי שמוליק קורא לך", השיר שנדחה ע"י החברים בתמוז ולכן לקח אותו אליו. השיר שידורג ראשון במצעד השנתי וזילבר עצמו ייבחר לזמר השנה. אם זה לא מספיק, היה לו שיר נוסף במצעד של שידורי ישראל, "דרך ללא מוצא", שרק השבוע, ב-1976 , הוצג בפינה לשיפוטכם בתחנה הצבאית.

אחרי ההסכמה הגורפת של מעריצי המצעדים לגבי המקום הראשון והשני, מהשלישי ומטה יש כבר הבדלים: יגאל בשן שר במקום השלישי בגל"צ "אבא תגיד לי למה" (מהאלבום צבעים), ומדורג חמישי בשידורי ישראל. שם, במקום השלישי, דואט יוצא דופן בין שני אייקונים, שביניהם כמה עשרות שנים. יפה ירקוני חברה לצביקה פיק (גם במופע משותף קצר-מועד וחסר-הצלחה), ושרה איתו "ערב סתיו יפה".

רביעי בגל"צ, 18 בתחנה האחרת, רוחמה רז, שרה "לאור השמש", עדיין כסולנית צוות הווי פיקוד מרכז, כמה רגעים לפני שתשתחרר לאזרחות ותזכה בפסטיבל הזמר תשל"ז. מהצד השני של הסקאלה – ומקום 12 בגל"צ – חנן יובל, שר "סלואו תחילת שנות השישים", מתוך אלבומו השני, עוצם עיניים ושר.

מקום חמישי בגל"צ, 14 בשידורי ישראל, אריק איינשטיין שר "יש לי אח קטן", מתוך אלבום שירי הילדים שהקליט עם שם טוב לוי. כעבור שנים, בקלטת הווידיאו של אריק, יופיע בשיר הזה הילד מיכאל מושונוב לצד אבא שלו, אריק וצבי שיסל.

באותו שבוע, בין השירים החדשים בפינה לשיפוטכם: מתי כספי שר "אין שלווה", שכתב עם אהוד מנור. השיר מאלבומו השני של מתי, זה עם פעמון דלת הכניסה המיתולוגי שעיצב דוד טרטקובר.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *