המצעד שעבר: 3 בספטמבר, 1971

ספט 03

לפני 47 שנה, הייתה תמימות דעים בין מדרגי המצעדים בשתי תחנות הרדיו המתחרים לגבי המקום הראשון במצעד העברי והלועזי ולגבי הרכב שלושת הגדולים, עם שינויים קלים.

טוני כריסטי במקום הראשון, בלהיט שהגיע למקום השני בבריטניה ובארץ לקחו אותו שלב אחד גבוה יותר. שיר קצבי, בסגנון מערבוני, על נקמתו של אלמן בגבר שהתעלל והרג את אשתו, ועכשיו הוא ממתין להוצאתו להורג, אבל הוא "הולך לאלוהיו ללא פחד, כי עשיתי מה שעשיתי למען מריה".

גם במקום השלישי נמצא אותו להיט, "נושא הדגל", של אותה להקה בריטית, המינק הכחול (באנגלית, היא נקראת בלו מינק, ללא ה"א הידיעה), עם הסולנים מדלן בל ורוג'ר קוק, שגם כתב את הלהיט הזה, ולהיטים רבים נוספים, לבלו מינק ובכלל, עם שותפו רוג'ר גרינוויי). גם בבריטניה, השיר הגיע למקום השלישי.

במקום השני, אותו זמר, מייק ברנט, בלהיטים שונים: "נלך לסליגו" בגלי צה"ל (ולא מדורג כלל במצעד המתחרה), "עד כלות הגוף" בשידורי ישראל (כלומר הגל הקל, או רשת ב' של קול ישראל). הלהיט הזה דורג גם במקום השישי בגל"צ.

"ואני אומר" של יגאל בשן היה במקום הראשון בגל הקל ארבעה שבועות, אבל למרבה הפלא לא דורג כלל במצעד השנתי באותה תחנה (אם כי הגיע למקום 19 במצעד השנתי בגל"צ). לעומת זאת, להיט אחר שלו, עם להקתו, פיקוד צפון, "מתוק מתוק", היה להיט השנה בשני המצעדים. את שני השירים כתב אילן גולדהירש, הלחין ועיבד אילן מוכיח.

מכאן, קולות המדרגים מתפצלים: "המנהיג" (נלך בעקבותיו), של הזמר הבלגי לואיג'י, במקום השני בגל"צ, רביעי בגל הקל. באותו מצעד, "שם ישנה גבעה רמה" (ששי קשת), במקום השני. שלישי במצעד המתחרה. גם אילן ואילנית שם, עם "ושוב אתכם" של דודו ברק ונורית הירש, עוד להיט גדול במצעדים השבועיים שלא הגיע למצעד השנתי.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *