הצביעו גולני

מרץ 08

עופר גולני (צילום: כרמל שלו)

עופר גולני (צילום: כרמל שלו)

"כי בבוא היום, בגאות הים, תראייני אותי לרגל צאת האלבום ה-11". כך כתב עופר גולני לאמירה מורג ועורר את סקרנותה. "אשמח להרחיב את מעגל תשומת הלב לפרויקט", הוסיף גולני. הזמנו אותו לכתוב, לספר על אלבומו החדש KAF ואולי הוא גם יצליח לגרום לכם להשקיע.

 

עופר גולני הוא עוף מוזר בשמי המוזיקה הישראלית. שר בעברית ובגרמנית, ירושלמי שמוזיקה היא דת עבורו ומאמין שאמנות יכולה ליצור מציאות. מאחוריו כבר עשרה אלבומים, אחד מהם תרגום לשיריו של ליאונרד כהן, כי הוא פשוט אוהב להקליט. "איני מכוון למיינסטרים", הוא מצהיר, "זה המחיר של כתיבה לקהל שהוא נשמתך". וכך כתב גולני:

כל יוצר בלתי מוכתם/מוחתם יכול לשווק ולמכור את יצירתו באינטרנט. המהפכה האיצה נסיגת לייבלים המחויבים למכור 10000 עותקים כדי להצדיק השקעה באמן. בין היוצר והצרכן הפוטנציאלי התמוטטו הפילטרים של האולפן והמעבד. המהפכה הדיגיטלית בשנות ה90 אפשרה לכל יוצר להגיע לדיסק מוגמר ללא תלות באולפן או במעבד. אם חבריך הם בוגרי רימון ורובין, אין יותר צורך בנגני אולפן ומעבדים. אבל תחנות הרדיו והטלוויזיה עדיין קובעות מה ישמעו ההמונים וכך התפתחה תעשיית היחצנים. 3000 ש"ח ושירך ברדיו. ביוטיוב אתה יכול לעשות זאת בעצמך.
המשולש יוצר/ תעשיה / צרכן, טולטל וסביב גיוס ההמונים נוצרה תעשיית סדנאות, כיצד להריץ HEADSTART מצליח. אך מהי הצלחה? אשאיר אתכם עם השאלה. KAF כבר השיג את יעדו הצנוע: 11,000 ש"ח. כיצד הצליח עופר במסכת פראנק זאפה להוציא דיסק עם עיבודים ל- 11 נגנים בסכום כזה? תעזבו את הכסף ובואו נדבר על תכנים. מה מבדיל את KAF מאלבומי הבכורה השכיחים בHEADSTART?
יש רגאיי עם קלרינט, גיטרות-סלייד ומפוחית של סאת'רן-רוק גובל בסווינג. אקורדיון רוסי וטובה. בלוז עברי לבוש הרמוניות ג'ז וחצוצרה. צ'לו וגוספל וכלי הקשה הודיים ועיבודים גדולים ודילוגים בין ז'אנרים. בין המתארחים בהקלטות: עירא שירן, איתי בן נון וראלי מרגלית.
גם ב-11 התמורות/מתנות KAF שונה לא מעט מהדסטארט מצוי. כנסו והיווכחו. נותרו עוד ארבעה ימים לעשות מעשה ופוליטיקה אחר-כך.

קישור להדסטארט:

http://www.headstart.co.il/projectsupporters.aspx?id=13455

עופר גולני שר ליאונרד כהן

 

One comment

  1. תודה אמירה ואהרון – יום האישה הוא זמן נכון לתכני KAF העוסק בקשר בין יצר ויצירה לפרסום הכתבה. היום נסגרה הגרפיקה כך שתורמים מעל 200 כבר לא יופיעו בשם בפנים העטיפה. אך כל מי שיצמין דיסק דיגיטלי או פיזי בשלושת הימים שנותרן בHEADSTART יקבל הצצה לעולמי (השנה)

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *