כובש הגלקסיה

אפר 13

סטיבן הוקינג ובריאן קוקס ב"שיר הגלקסיה" (צילום מסך: יוטיוב)

סטיבן הוקינג ובריאן קוקס ב"שיר הגלקסיה" (צילום מסך: יוטיוב)

פרופסור סטיבן הוקינג "שר" את שיר הגלקסיה של מונטי פייטון, בסינגל היוצא במהדורה מוגבלת לכבוד יום חנות התקליטים הבינלאומי, שיצוין בשבת.

 

שיר הגלקסיה, אחד השנונים והיפים מבין השירים המצוינים של חבורת מונטי פייטון, הוצג לראשונה בסרט משמעות החיים, ב-1983 . בשנה שעברה, השיר הושמע על הבמה, בסיבוב ההופעות הקצר (מדי, לצערם של המעריצים), והמצליח מאוד, של הפייטונים המזדקנים. לאחר השיר הוקרן קליפ ובו הפיזיקאי וכוכב הטלוויזיה, פרופסור בריאן קוקס, מסביר שיש בטקסט אי דיוקים מדעיים רבים, בשעה שעל השביל דוהר פיזיקאי דגול ומפורסם ממנו, סטיבן הוקינג, ודורס אותו בכסא הגלגלים שלו.
הקטע הזה נכלל בקליפ חדש לשיר הגלקסיה, ששוחרר אתמול לרשת ומקדים את הוצאת התקליטון, בגרסה פיזית – סליחה על משחק המלים – מוגבלת, ובפורמט דיגיטלי, להורדה. התקליטון יוצא לכבוד "יום חנות התקליטים" הבינלאומי, המצוין ב-18 באפריל, שבת, ונוסד כדי לעשות כבוד לחנויות התקליטים העצמאיות שמנסות לשרוד.
הוקינג "שר" את השיר, באמצעות המכשיר שמאפשר לקולו להישמע. אמנם לא בדיוק קול לירי, אבל העיקר הכוונה. בנוסף ל"תקרית" עם קוקס, הקליפ משלב גם קטעי וידיאו קצרים מההופעה של מונטי פייטון. הקסם לא פג. שלהם, ושל השיר.

שיר הגלקסיה – גרסת סטיבן הוקינג

הוקינג דורס את קוקס

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *