כולנו בנאים

מאי 09

(צילום: יוסי צבקר)

חיים נוי על "מרוב אהבה", בבית צבי: ערב מרגש ונוסטלגי, פנינה מוזיקלית ממיטב יצירתו של יוסי בנאי.

 

מופע הבידור והזמר המשובח של העונה הוא כנראה "מרוב אהבה", המוצג בתיאטרון רמת גן, אותו ערך וביים עידו רוזנברג. ערב מרגש ונוסטלגי שכולו שירים ומערכונים של יוסי בנאי, בביצוע נבחרת של שחקני בית צבי, פנינה מוזיקלית ממיטב היצירה השנונה והאהובה של מי שנחשב לאחד מחשובי האמנים והיוצרים הישראלים.

יוסי בנאי הצטיין בקול מחוספס ועמוק שהשאיר חותם מרשים בשטח המוזיקה והתרבות. הוא עסק במגוון רחב של תחומי יצירה בהם הטביע חותמו המיוחד ועל כך זכה בשעתו להוקרה והיה חתן פרס ישראל ויקיר פסטיבל ישראל.

בנוסף להיותו שחקן מחונן ולכותב מערכונים לדורות של בדרנים, בין היתר ל"גשש החיוור", היה בנאי זמר נשמה שביצע ממיטב הקלאסיקה העברית והבינלאומית בהגשה בימתית ייחודית. הוא זכור בין השאר בביצועים המרגשים שלו עם יונה עטרי ורבקה מיכאלי. חלק מאותם נכסי צאן ברזל של הבידור הישראלי, משובצים בערב המוקדש לו.

השיר "ספירת מלאי", שכתב עם נעמי שמר, בביצוע ספיר באומוול והלהקה, מבוצע במימיקה נהדרת ובתנועה רבת חן. השיר "יש כאלה שאומרים", מבוצע באורח מקסים על ידי סתיו בן יוסף,ליאור בן יהודה, יעל דובר,גבריאלה שטרנפלד, שחקניות מדהימות המחופשות לקשישות. "יוסי, יונה", מבוצע בידי איתי שלו וסהר שורצברג בצורה מצוינת ולצלילי ריקוד הצ'רלסטון.

המערכון "יש חור בדלי", שוב מעלה חיוך על השפתיים בביצוע מרענן של  נוי קלימן ופז כלפון. את "אני גרה מול המים" שרים נופר אליהו, ליאור בן יהודה וסתיו בן יוסף. שיר נפלא נוסף הוא "איך את נראית",  של שארל אזנבור, שמבוצע ברוב כשרון בידי ניר לוגסי וגבריאלה שטרנפלד המקסימים.

השיר המופלא אודות מארגו, במקור של ג'ורג' ברסנס ובתרגום נעמי שמר, מבוצע בצורה יפה ביותר על ידי איתי שלו, עם נופר אליהו הקסומה והלהקה. לא נפקד מקומו של מערכון "הצ'ופצ'יק של הקומקום", בביצוע יפה מאוד, "אני וסימון ומואיז הקטן", ועוד שירים מופלאים שלא נס ליחם.

נופר אליהו היא זמרת משובחת בעלת קול נהדר. לספיר באומוול מנעד קולי מעולה ויכולת מוזיקלית נפלאה. יעל דובר היא גם רקדנית מופלאה. גבריאלה שטרנפלד היא זמרת עם נוכחות בימתית מצוינת. סהר שוורצנברג יודעת להגיש קטע ריקוד קסום.  גל בן מויאל, דוד עומר, פז כלפון, ניר לוגסי ואיתי שלו הם פרפורמרים ומצליחים להפגין מנעד ווקלי משובח, משחק קומי ומרגש.  גם הגר אנגל, ליאור בן יהודה, נוי קלימן הן חיות במה.

התלבושות שעיצבה נטשה מנטל הן יפיפיות, מחמיאות ומוסיפות לערב המענג הזה. דוקי עצמון אחראית להדרכה הקולית שהניבה תוצאות מרשימות. טולה דמארי עיצבה את התנועה היפה.  רועי ואטורי עיצב את התפאורה המינימלית אך הראויה והמוצלחת. מתן פרמינגר עיצב את התאורה שהאירה כהלכה את המשתתפים וגם את הקהל, לפי הצורך. מעצב הסאונד אלעד דדון הפיק מוזיקה וקולות מרשימים. רמי אוסרווסר אחראי לעיבודים ולניהול המוזיקלי המעולים. התזמורת הייתה מעולה וניצחו עליו לסירוגין מורן מיזליס ואסף מידן.

המופע "מרוב אהבה" הוא מענג ומבדר, אחד הטובים ביותר המוצגים העונה על במותינו, ערב מהנה ביותר וראוי מאוד להנצחת זכרו של יוסי בנאי, ששיריו וביצועיו מלווים וילוו אותנו שנים רבות.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *