כותרות האתמול, ספיישל הצ'רצ'ילים: 12 בנובמבר, 1971

נוב 29

סכסוך אלים בין שושן לגבריאלוב מוגדל

הערב תתקיים הופעה נוספת של הצ'רצ'ילים, בבארבי תל אביב, עם אורח מיוחד: יצחק קלפטר, צ'רצ'יל, שנתן את שמו להרכב המקורי שממנו הכל התחיל. סוף, אולי חד פעמי ואולי לא, לאיחוד המחודש שכה רבים ציפו לו, חלמו עליו והתרגשו ממנו. עכשיו הם ביחד, קשישים ומנוסים וסובלניים יותר מכפי שהיו לפני 44 שנה.
אז, נראה שהלהקה הישראלית המצליחה ביותר בחו"ל, שהוציאה (תחת שמה החדש, ג'ריקו ג'ונס), אלבום באנגליה, junkies monkeys & donkeys ,על סף סיום דרכה. הכותרת, על סכסוך אלים בין מיקי גבריאלוב לדני שושן, גרמה למעריצים דאגה רבה וחשש להמשך קיומה של הצ'רצ'ילים. לא רק להם: בראש ובראשונה לאמרגנים שלה (כיום היו כותבים מנהלים או סוכנים), יהודה טלית וחיים סבן. טלית טס בדחיפות ללונדון, שם התגוררו חברי הלהקה, לנסות לפתור את המשבר. אפשר להניח שב-1971 , טיסה ללונדון, מהיום למחר, לא הייתה דבר של מה בכך, ואם טלית עשה זאת, כנראה חשש שהמצב באמת לא טוב.
העימות בין שני החברים נבע על רקע רצונו של גבריאלוב לכתוב יותר ללהקה (רוב האקסלי היה אז הכותב העיקרי), בעוד רוב החברים, ושושן (כנראה), בעיקר, סבר ש"לא כל הפזמונים ראויים להקלטה ולהופעה". כיום, ולאחר עשרות רבות של שירים נפלאים שגבריאלוב כתב, זה נשמע מגוחך עד כדי אבסורד. אז, זה הביא ל"סכסוך אלים". טלית ניסה להמעיט במשבר, האשים את "המתח הרב" בו היו נתונים, בדרכם להופעה בטלוויזיה הצרפתית. הוא גם הרגיע, "הם (מיקי ודני), לא דיברו אחד עם השני יום-יומיים, אבל אחר כך השלימו". ואתמול גם הופיעו יחד.
אבל, עם או בלי קשר ליחסים בתוך הלהקה, ואף שאז כבר הקליטו אלבום נוסף (Jericho ), זו הייתה תחילת הסוף של הצ'רצ'ילים. כעבור מספר חודשים, גבריאלוב והמתופף עמי טרייבטש ז"ל, חזרו ארצה, בעוד האקסלי, חיים רומנו ושושן, החליטו להמשיך תחת השם ג'ריקו ג'ונס. גבריאלוב וטרייבטש צירפו את רוני דמול ושמוליק בודגוב ו"הצ'רצ'ילים החדשים" המשיכה עוד כברת דרך לא ארוכה. ב-1987 הלהקה התאחדה שוב, ללא האקסלי. גם האיחוד המחודש של 2015 נגוע בעצב, משום שזה אינו טרייביטש, מאחורי התופים.

הצ'רצ'ילים בהופעה, בארבי תל אביב, 28 בנובמבר 2015

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *