כותרות האתמול: 1 באוקטובר, 1971

מרץ 09

היום לפני 90 שנה נולד בגרמניה ליאו אינזלסבכר, שעלה בגפו, כילד, לארץ ישראל, וכאן הפך לשחקן וזמר אהוב תחת שמו החדש: אריק לביא. לביא מת בגיל 77 והשאיר אחריו אישה, השחקנית שושיק שני, שתי בנות, שירים, תקליטים ותפקידים זכורים לטוב בקולנוע ובתיאטרון.

"אם עוד לא ירו בי עד עכשיו, סימן שאני טוב", צחק לביא בראיון עם כתב להיטון, שנפגש איתו לכבוד ההצלחה במצעד של הלהיט "שיר סתיו", שכתבו עמוס קינן ויוחנן זראי.

"אני אוהב מאוד את התמליל", אמר אריק על השיר. "הוא מספר בציניות על חלומות ורעיונות ילדות שהיו לו וחלפו מבלי להתגשם. עמוס קינן הוא טיפוס המתבגר מבלי להזדקן. העורכים בתחנות הרדיו אהבו את השיר בגלל המילים אבל אני חושב שדווקא המוזיקה והגיטרה המצוינת של צ'רצ'יל (יצחק קלפטר, בסולו גיטרה מהטובים בפופ הישראלי, מאז ועד היום), הם שתפסו את הקהל".

אריק לביא והמצעד העברי נפגשו גם כמה חודשים קודם לכן, בשיר "למה לא אמרת לי", אבל לדבריו, "החשיבות שמייחסים לפזמונים במצעדים מעוררת בי גיחוך". אריק סיפר שהוא בוחר שירים לפי "הרפלקס הראשון", כלומר: אינסטינקטיבית. "תוך רגעים ספורים אני יכול להידלק לשיר חדש".

הגיל, תמיד, לא שיחק תפקיד בחייו של האיש האנרגטי, התזזיתי הזה. "נכון שאני 'זקן' בן 44 ומודל משומש", אמר, "אך בהחלט במצב טוב. קצב (כלומר שירים קצביים), לא מפחיד אותי".

אריק לביא: 1927 – 2004 .

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *