כותרות האתמול: 1 בנובמבר, 1969

אוק 20

"רב טוראי אריה 'פפה' פלדמן, בן יונה ומרים, נפל בעת מילוי תפקידו בהפגזת אויב באזור תעלת סואץ, יומיים לפני התחלת עבודת הסטאז' שלו", נכתב באתר hatasha.org המוקדש ללוחמים והנופלים במלחמת ההתשה בין ישראל למצרים, המלחמה שבין ששת הימים ליום כיפור.

"פפה" היה בן 25 במותו, היום, בשנת 1969 . "מילוי תפקידו", במקרה שלו, היה כחייל מילואים של ענף הווי ובידור. פלדמן היה בוגר להקת פיקוד צפון, אותו מחזור שבו שירתו לצידו חבריו גדי ציגלמן (יגיל), וקובי ונטורה (אשרת). הוא המשיך כבדרן, באזרחות, הצחיק וחיקה ושר וגם הקליט כמה שירים. במקביל, החל ללמוד משפטים. בכתבה שפורסמה לאחר מותו, בעיתון מעריב, סופר שפפה התלבט קשות האם להמשיך כבדרן או להתמסר למשפטים. כאמור, הוא נהרג יומיים לפני שעמד להתחיל התמחות בעריכת דין.

בכתבה שפורסמה בלהיטון, שבוע וחצי לאחר נפילתו של פפה (אגב, בכותרת המשנה נפלה טעות מרגיזה ואריה פלדמן הפך לאברהם פלדמן), אורי אלוני, אז עורך להיטון, לצד דוד פז, סיפר שחודשים אחדים קודם לכן, כאשר שירת במילואים, פפה הגיע להופיע בפני החיילים, יחד עם צמד הפרברים. אלוני לא אהב את מילות הסיום המקאבריות של פלדמן, במקום ובזמן ההוא, והעיר לו על כך. פפה הבין, התנצל, אך הוסיף, "אל תחשוב על המוות אז הוא לא ישיג אותך".

המוות השיג אותו בצהרי היום, כאשר יצא מהמוצב בדרך למקום ההופעה, יחד עם הזמר רמי ניר וחייל שליווה אותם. פגז מצרי התפוצץ לידם. השלושה מיהרו לרוץ חזרה לבונקר. כולם היו פצועים. פפה שמר על מצב רוח טוב ואמר שהוא מרגיש פצוע, "אבל אני לא מרגיש איפה". תוך זמן קצר החל לדמם, התקשה לנשום ואיבד את ההכרה. הרופאים והחובשים ניסו להצילו אבל פפה לא חזר להכרה, ומת. התברר שרסיס קטן מהפגז חדר בין צלעותיו, מעל הלב, וחסם את מחזור הדם.

לאחר מותו נכתב במעריב שפפה, בהופעותיו בפני חיילים, בין בדיחה לחיקוי, התנצל על כך שהוא ג'ובניק, "סתם אמן שתפקידו מסתיים בהישמע קול הירייה הראשונה". אריה "פפה" פלדמן נפל במילוי תפקידו, כחייל קרבי לכל דבר, חלל ראשון של ענף הווי ובידור בצה"ל.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *