כותרות האתמול: 1 בפברואר, 1979

מרץ 15

דורי בן זאב, שובב נצחי, חוגג היום 70 . לפני ארבעים שנה הוא הודיע על פרישתו מהגשת תוכנית הטלוויזיה המיתולוגית "עוד להיט". בין הצופים היו לא מעט ששמחו על כך, בגלל סגנון ההגשה הייחודי שלו. אבל דורי עצמו לא התרגש. "הזמינו אותי לתוכנית בזכות מי שאני. לאור מה שאני עושה, אי אפשר לומר שאני שחקן 'נורמלי'", אמר.

 

דורי בן זאב פורש מהנחיית "עוד להיט", לאחר כשנתיים. החליט לקחת חופשה "לתקופה בלתי מוגדרת", נאמן למוטו שלו, "סמרטוט הנסחט חזק מדי עלול להיקרע". זו לא הייתה הפעם הראשונה שרצה לפרוש, אבל תמיד הצליחו לשכנע אותו להישאר, עוד קצת, והוא נכנע ונשאר, למורת רוחם של חלק מהצופים שלא אהבו את סגנון ההגשה וחוש ההומור שלו ושל במאי התוכנית, דן בירון. טענו שניסה לגנוב את ההצגה מהזמרים בתוכנית.

"בדרך כלל לא חשוב לי מה אומרים וחושבים עלי", אמר דורי ללהיטון. "חשובה לי העשייה, ומה אני חושב על עצמי. בזמן העבודה אני לא חושב על הקהל שהוא בעיני משהו מופשט, כמו מפלצת עם שלושה מיליון ראשים. אי אפשר אף פעם לדעת מה הקהל חושב".

חוץ מזה, הוסיף דורי, הרי הקהל יודע מיהו, ואין הפתעות. "לאור מה שאני עושה, אי אפשר לומר שאני שחקן 'נורמלי', כמו אחרים. אני מאמין שיש מקום למשהו השונה מההומור השבלוני בארץ. ל'עוד להיט' הזמינו אותי בזכות מי שאני. זוהי התוכנית, ואם לא מוצא חן בעיני מישהו מהזמרים (היו טענות שהוא מנסה לגנוב את ההצגה מהזמרים והשירים, עם השטיקים שלו) – שלא יבוא להצטלם. ממה שידוע לי, המצב היה הפוך. כל הזמרים לחצו שיזמינו אותם לתוכנית".

דורי בן זאב שירת בתיאטרון צה"ל, להקת גייסות השריון ובגלי צה"ל. שם, בתוכניתו, נוסדה פינת "פוגי", שבה ניסו דני סנדרסון והחברים את החומר שיהיה הבסיס ללהקת כוורת. בן זאב לא הסתפק רק ברדיו, הוא גם שיחק בתיאטרון (עיר הגברים), בקולנוע (חצי חצי), והשתתף בתוכנית הטלוויזיה "לול" (חידון התנ"ך). הוא גם הקליט מספר אלבומים, עם להיטים גדולים, ביניהם "לאה גנוב", "גנבים", "ואתם רוקדים" ועוד.

אבל "עוד להיט" הייתה תחנה חשובה במיוחד בקריירה שלו. לדבריו, "זה כאילו לא הייתי קיים לפני שהתחלתי להופיע בטלוויזיה, ואפשר להבין: תחנה אחת (הערוץ הראשון והיחיד שנקרא אז הטלוויזיה הכללית), תוכנית בידור פופולארית שכולם צופים בה. חוץ מהבדואים בנואיבה (בקיץ 1978 הוא הנחה את פסטיבל הפופ בנואיבה, בסיני), מזהים אותי בכל הארץ, גם במקומות הנידחים ביותר".

"עוד להיט" המשיכה בלעדיו, עד סוף 1983 ולאחר מכן הוחלפה ע"י "להיט בראש", אותה הגישו ענת דולב ז"ל, אברי גלעד, משה מורד ועוד.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *