כותרות האתמול: 12 ביוני, 1970

אוג 20

צמד דרום 12.6.1970

היום, בפינה שלו בתוכנית הרדיו של גבי גזית, הצליח דודי פטימר להגשים חלום, לא רק שלו אלא גם של מעריצי פופ ישראלי משנות ה-60 נוספים, ואיחד טלפונית את דני גולן וציון צדוק, צמד דרום. גולן, שחזר בתשובה לפני שנים רבות, חי בישראל. צדוק חי שנים רבות בקליפורניה. יחד, צמד דרום (שהוכתר כלהקת השנה במצעד השנתי ב-1968 ), הקליט להיטים רבים, ביניהם יום א' בשבוע, מה יש לך קזנובה, הכותל, שישו את ירושלים, דרכו של אבא (של ג'ו דאסן), וכמובן, שיר אהבה ישן, הידוע גם כאניטה וחואן, אותו שרו שוב, בטלפון, אחרי כל כך הרבה שנים.

(צילום מסך: פייסבוק)

(צילום מסך: פייסבוק)

לפני קצת יותר מ-45 שנה התראיין דני גולן (לבדו, צדוק היה חולה, וזו גם הסיבה שגולן נאלץ לשיר לבדו בפסטיבל הזמר 1970 את בעיר הזאת שלום). הדבר עורר שמועות על סופו של הצמד (שנקרא על שם הלהקה הצבאית שבה שירת גולן. צדוק היה בלהקת גייסות השריון). היום היינו אומרים שגולן, בתשובתו לשאלה האם הם מתפרקים, לא אישר אבל גם לא הכחיש בתוקף. "אמנם אנחנו משתלבים היטב ביחד, אבל כל אחד מאיתנו יכול להיות זמר טוב בזכות עצמו", הוא אמר.
כמה חודשים לאחר מכן, צמד דרום התפרק. צדוק, כאמור, עזב את הארץ. גולן המשיך כסולן (המשתה), עוד מספר שנים, חזר בתשובה והרפרטואר שלו השתנה בהתאם.
נראה שיומיים לפני תחילת הליגה בכדורגל, אין מתאים מהשיר הזה (לחן של הצרפתי מישל פולנארף, מלים: דפנה אילת), להיזכר שוב בצמד.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *