כותרות האתמול: 12 במאי, 1972

מאי 11

הכותרת נראתה מפחידה ומאיימת: מיק ג'אגר, "אני עלול להירצח בקרוב!", ציטוט שבוודאי עורר חרדה בליבם של המעריצים. אבל קריאה של הידיעה כולה קצת הרגיעה. זה לא היה ציטוט ישיר מפיו של ג'אגר, אלא "ידיד קרוב", ששמע לכאורה מג'אגר שהוא חושש לחזור ולהופיע בארצות הברית, "שמא מישהו ינסה להתנקש בחייו". הטראומה של (פסטיבל) אלטמאונט, ב-1969 ,  עדיין צרובה היטב בזיכרון של ג'אגר וחבריו ללהקה ובעצם, כל מי שראה את הרצח של הסטודנט השחור בן ה-18 , מרדית' האנטר, על ידי הבריונים מחבורת רוכבי האופנועים שנודעו כ"מלאכי הגיהנום", שנשכרו לשמור על הסדר תמורת 500 דולר לאדם, והסוף ידוע, וגם הונצח בסרט התיעודי gimme shelter של האחים דייויד ואלברט מייזלס.

עוד נכתב בידיעה שסיבוב ההופעות של האבנים המתגלגלות בארה"ב וקנדה, החל ביוני 1972 , "יהיה כנראה האחרון בקריירה של הלהקה", כאמור בגלל שג'אגר חושש שיירצח תוך כדי ההופעה. בכל אופן, אמרגן הלהקה הבטיח לנקוט "אמצעי ביטחון ללא תקדים", כדי שהטראומה של אלטמאונט לא תחזור. לעולם.

למזלם של המעריצים, החשש שהרולינג סטונס יפסיקו להופיע – התבדה. לא רק שהמשיכו להופיע, הם עושים זאת בהצלחה גדולה מאוד: הסטונס מדורגים שלוש פעמים ברשימת 20 סיבובי ההופעות המצליחים ביותר בכל הזמנים. סיבוב ההופעות בין השנים 2005-7 הכניס כ-658 מיליון דולר ומדורג במקום השני, אחרי להקת U2 (יותר מ-736 מיליון דולר). הם גם גרמו אושר גדול לקהל בישראל, כאשר הופיעו בפארק הירקון בתל אביב ביוני 2014 .

וזה לא נגמר: התחזית, שהרולינג סטונס יפסיקו להופיע, נראית כיום, 46 שנים אחרי, כל כך רחוקה מהמציאות, כאשר הלהקה נמצאת לפני עוד סיבוב באירופה (צרפת, גרמניה ועוד), ובריטניה.  בשבוע הבא (17 במאי), הופעה בדבלין, אירלנד. אחר כך שתי הופעות בלונדון (חימום: ליאם גלאהגר ולהקת פלורנס אנד דה מאשין), מנצ'סטר וערים נוספות.

בגיל 74 , מיק ג'אגר נראה חי ובריא מתמיד. טפו טפו, בלי עין הרע.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *