כותרות האתמול: 14 בדצמבר, 1978

דצמ 14

ב-1978 התוכנית "עלי כותרת" הייתה אחת הפופולאריות ביותר בטלוויזיה הישראלית החד-ערוצית. כשריקי גל התארחה ושרה שני שירים חסידיים בסגנון דיסקו, מתוך תקליט שנקרא "חסידיסקו" (בני נגרי עיבד וניגנה להקת ברוש), וזה עשה רעש גדול, ולא לחיוב. הסטיריקאי ומבקר הטלוויזיה ב. מיכאל כתב בארסיות כלשהי, "אותה צדקת גמורה שרה בדבקות את השיר 'עוד אבינו חי' ולאחר אי-אילו חזרות על הצהרה זו השתכנע הכותב כי אביה של הנערה אכן חי אך הוא ללא ספק חרש כמו קיר". הוא התייחס לא רק לגופו של השיר, גם לגוף המבצעת. "והנערה בשלה, ממשיכה לנפנף באי-אילו איברים בלתי ארוזים אשר העניק לה הבורא התמים".

המבקר הוסיף, "גם בטנו של הכותב התעוותה בקצב הדיסקו ושיגרה את ארוחת הערב שלו במעלה הגרון". הוא קינח, "כותב שורות אלה מוכן להישבע כי מיד עם תחילת השיר הוא שמע חריקת כורסה מן הרקיע השביעי, עת קם הקדוש ברוך הוא מכס הכבוד, הסיט את כפתור הטלוויזיה של מעלה ועבר לצפות בטלוויזיה הירדנית, שם עוד מתייחסים אליו בכבוד מסוים".

ריקי גל לא הבינה מה רוצים מחייה ואמרה ללהיטון, השבוע לפני 40 שנה, "הרב שמואל אבידור הכהן (שהיה רב-סלב-טלוויזיוני באותם ימים), שהשתתף באותה תוכנית אמר לי שהמוזיקה הזאת מלהיבה אותו, פרט למילה 'אדושם'. עניתי לו שלא אני כתבתי את זה, ככה זה במקורות. למעשה, אני באה ממשפחה דתית ואבא שלי היה רב. אני שומרת מסורת, מאמינה, ובהחלט לא חושבת ששמתי ללעג את המוזיקה החסידית".

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *