כותרות האתמול: 17 באוגוסט, 1978

אוג 17

השבוע לפני 40 שנה, ידיעה בלהיטון בישרה:  "נמצאה זמרת ללהקת דני סנדרסון וגידי גוב", ונכתב בידיעה ש"אחרי שראיין ושמע כמאה זמרות, החליט דני סנדרסון לצרף ללהקתו החדשה את מזי כהן. הזמרת הצעירה בת ה-20 שהשתחררה לא מכבר מצוות הווי פיקוד מרכז, היא ממוצא תימני-בולגרי. 'המאמץ למצוא את המתאימה היה מתיש', אמר סנדרסון. 'אבל תודה לאל שסוף סוף הצלחנו למצוא את מה שרצינו'. יחד עם דני יופיעו גידי גוב, מוטי דיכנה ושני זמרים-נגנים נוספים. ללהקה עדיין אין שם" – אבל תיכף יהיה: יקראו לה גזוז.

בין הזמרות שסנדרסון שקל לצרף ללהקה, מן הסתם אפילו ללא אודישן, הייתה ג'וזי כץ. אבל ג'וזי החליטה לסרב, בגלל "השכר הבלתי הולם, לדעתה", כך נכתב בידיעה שפורסמה בלהיטון, חודשיים לפני שנודע כי מזי כהן זכתה בג'וב היוקרתי.

"אני רוצה להופיע איתם, השירים יפים ודני וגידי מאוד נחמדים, אבל אני חייבת לקבל סכום מסוים לערב ואין לי אפשרות להוריד את המחיר", הבהירה ג'וזי. "יש לי שני ילדים לפרנס. אני צריכה לקבל פיצוי כספי הולם. אני עדיין זוכרת את התקופה שהסתובבתי עם 'הטוב הרע והנערה', שנה וחצי, ערב ערב. זה היה סיוט. אני לא רוצה להיות פראיירית".

באותה הזדמנות סיפרה ג'וזי שהחלטורות משתלמות בהחלט. "אני מקבלת כסף טוב. מה רע לי? אחרי שש הופעות בפורים, קניתי מכונית. אחרי שמונה הופעות ביום העצמאות אני מתכננת לקנות מכונת כביסה ואת השאר לשים בבנק. שיהיה. יש לי ניסיון של 15 שנה על הבמה ואני בטוחה שאני שווה את הסכום אותו דרשתי".

אבל דני סנדרסון, כאמור, העדיף לבחור בזמרת אלמונית, שבזכות "גזוז" הפכה לדמות מוכרת ומוערכת במוזיקה הישראלית. ג'וזי ויתרה, מזי הרוויחה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *