כותרות האתמול: 18 במאי, 1972

מאי 18

השבוע ב-1972 , כתבה על צילומי סרט ישראלי חדש שכתב וביים ג'ורג' עובדיה. כך נפתחה הכתבה, ללא קרדיט (אבל אפשר להניח שהכותב היה איציק בן נר, סופר, איש רדיו וגם עורך מדור הקולנוע בלהיטון): "הכינו מטפחות גדולות (לדמעות), סנדביצ'ים ובקבוקי משקה צוננים (להקל את מנות הסבל הצפויות). מחכה לכם דרמה משפחתית עם בעיות, אכזבות, צרות, רומנטיקה, קנאה ואהבה והרבה מאוד דמעות, בידור לא נורמלי. התוצאה, בעוד כמה שבועות, תיקרא 'נורית'. סרט ישראלי חדש מזמר, מדבר ובוכה בעברית בסיסית. היכונו, שלא תגידו שלא הזהירו אתכם".

כוכב הסרט היה הזמר המצליח ואליל-הנוער, כמו שאמרו אז, ששי קשת, שאכן שר, לבד ועם נירה גל (שלא השתתפה בסרט). בתשובה לשאלה, על מה הסרט, השיב שזוהי מלודרמה, אבל "אם אספר את סיפור הסרט, הדברים יישמעו בנאליים. העריכה הסופית תקבע הרבה".

קשת שיחק בתפקיד משה, נהג משאית, שמתאהב בשושנה (יונה אליאן), אבל אביה מטיל וטו על הרומן. הגורל מפריד ביניהם, אל תשאלו, היא חושבת שהוא נהרג בתאונה, היא מתעוורת, היא בהיריון, היא יולדת בת, שמעריצה זמר מצליח, שמתברר שהוא בעצם משה, שלא נהרג, אבל החליף מקצוע ומעולם לא שכח את אהבתו הראשונה. הזוג מתאחד, קאט, הסוף.

יונה אליאן, עליה נכתב שהיא "שחקנית תיאטרון צעירה", אמרה שחסרה לה מאוד התגובה המיידית של הקהל, והמתח של הבמה, והדגישה, "אני עדיין מעדיפה את הבמה, מאשר בקולנוע. אבל אני שחקנית שממלאת תפקיד ואני חייבת לדאוג שאמלא את תפקידי בצד הטוב ביותר".

ששי הוסיף, "ראיתי כבר חלק מהצילומים והייתה לי הפתעה נעימה מאוד. יצאתי מאה אחוז. אני מקווה שיהיו הצעות נוספות לסרטים. זה נורא מעניין אותי".

קשת אכן קיבל הצעות נוספות, וגם שיחק, בסרטים זכורים פחות ("רחוב 60 ", שוב של עובדיה, שוב עם יונה, וכמובן "הלהקה" של אבי נשר).

יונה הביעה תקווה, אולי נאיבית, "חשוב לי שהסרט יצליח והביקורות תהיינה טובות". הסרט אכן הצליח (יותר מ-700 אלף צופים), אבל הביקורות שחטו ללא רחם. הכותרת של הביקורת של זאב רב-נוף בעיתון דבר הייתה, "תת תרבות ים תיכונית". שלמה שמגר מידיעות אחרונות כתב, "ננסה לשכוח את מה שעבר עלינו לאחר ראיית סרט שכזה". לדברי אהרון דולב, במעריב, "השבוע ביקרתי בקולנוע 'תל אביב' המפואר, אבל הייתי בטוח שאני נמצא בדמשק או בגדד. לא היה זה ביקור שגרתי בקולנוע אלא סיוט בהקיץ".

בחזרה לכתבה ולכוכבי הסרט. יונה, המנוסה מששי, נשאלה מה דעתה עליו. "עבורי ששי היה הפתעה נעימה מאוד. בהתחלה חששתי, אתם יודעים, שזה לא יהיה מי יודע מה, אבל התאכזבתי מאוד לטובה".

התאכזבה לטובה, התאהבה, התאהבו, התחתנו ב-1973 והם מהזוגות היציבים בעולם הבידור והתיאטרון ואפילו מציגים מופע משותף, "עדיין נשואים", בניהול מוזיקלי של בנם, אריאל.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *