צילום מאתמול: 24 במרץ, 1977

מרץ 24

בשער להיטון, השבוע לפני 40 שנה, צילום מתוך הסרט "כוכב נולד": ברברה סטרייסנד וכריס כריסטופרסון בפוזה אינטימית. היא משעינה ראש על חזהו (החלק למשעי, משום מה), ומביטה בדכדוך מסוים אל המצלמה, או שזה מיאוס כלשהו. לך תדע. הוא מביט מלמעלה, ברוך.

זה המצב בתחילת הסרט, מ-1976 , שהוא הרימייק השני (הסרט המקורי הופק ב-1937 ואחר כך, ב-1954 , גרסה מוזיקלית בכיכובם של ג'ודי גרלנד וג'יימס מייסון): הזמרת המתחילה – והיהודייה למהדרין – אסתר הופמן, מתאהבת בכוכב הפופ ג'ון הווארד. אבל בעוד הקריירה שלה נוסקת, שלו מתרסקת וכך גם חייו. אכן, דרמה.

החודש, ב-1977 , evergreen , שיר הנושא מתוך הסרט בביצועה של סטרייסנד, היה במקום הראשון בארצות הברית. שלושה שבועות בסך הכל ולמעלה משני מיליון עותקים. זו הייתה הפעם השנייה שלה בצמרת המצעד האמריקאי: שנתיים קודם לכן הגיעה למקום הראשון עם "כך היינו", גם הוא שיר נושא לסרט מצליח בכיכובה.

סטרייסנד ופול וויליאמס כתבו את השיר וזכו איתו באוסקר, והיסטוריה נעשתה: סטרייסנד הייתה האישה הראשונה שזכתה בפרס הזה. הלהיט גם הוכתר כשיר השנה, בגראמי וזכה בגלובוס הזהב. בכלל, הרבה גלובוסים מוזהבים הורעפו על הסרט, שהופק בתקציב של כ-6 מיליון דולר והרוויח למעלה מ-80 מיליון: השחקן והשחקנית הטובים ביותר, המוזיקה (וכאמור, השיר), הטובה ביותר וגם, כמצופה, הסרט הטוב ביותר.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *