כותרות האתמול: 4 בינואר, 1979

ינו 17

החודש לפני 40 שנה, ישראל (עדיין) לא גילתה את חוליו איגלסיאס, ולכן חברת התקליטים CBS הביאה אותו ארצה, למפגש עם התקשורת המקומית. מאז, בהחלט גילו את איגלסיאס, והוא הופיע כאן פעמים רבות.

 

כותרת בלהיטון, לפני 40 שנה: ישראל לא גילתה את איגלסיאס. וככה זה נפתח: "מי זה חוליו איגלסיאס ומה בכלל הוא מחפש בישראל? אם להתייחס לחלק הראשון של השאלה, הרי שמי שאיננו יודע מיהו חוליו איגלסיאס סימן שאינו אלא פרובינציאל עלוב שמעולם לא עזב את גבולות הארץ. באשר לחלק השני, חוליו בא לישראל משום שהוא 'סקרן להכיר את תושבי המדינה ששמה מוזכר בעולם יותר מכל מדינה אחרת'".

חברת סי.בי.אס בארץ מימנה את בואו, וחוליו ישב בסוויטה במלון שרתון בתל אביב והמתין לעיתונאים, שיבואו להכיר ולראיין את הזמר שכבר אז היה כוכב גדול בארצות דוברות ספרדית. האמת, חוליו קצת התאכזב מכך שבארץ לא מכירים אותו. בלהיטון נכתב שהוא הקדיש את עיקר זמנו לשתיית מיץ תפוזים ולספר לעיתונאים על הקריירה המרשימה שלו. לדבריו, "זו הרגשה משונה לספר על עצמי דברים שמיליוני אנשים כבר יודעים מזמן". כמו למשל, שכבר הקליט כארבעים תקליטים והוא מוכר אותם במיליוני עותקים.

אבל בכל זאת, הנה דבר אחד שאולי גם המעריצים לא ידעו. חוליו סיפר שיש לו בחוזה עם חברת התקליטים סעיף שמחייב אותה לדאוג למלא כל אולם בו הוא מופיע. "אם נותרים כרטיסים בקופות, החברה מחלקת בין עובדיה, כדי שהאולם ייראה מלא עד אפס מקום".

מאז, סי.בי.אס הפכה לאן.אם.סי ונמכרה ליונייטד קינג. מאז, חוליו הופיע כאן פעמים רבות. ההופעה בבריכת השולטן בירושלים ואחת מהן, ב-1981 , בבריכת השולטן בירושלים, גם צולמה. האם מישהו בקהל, בירושלים או במקום אחר, נכנס חינם, רק כדי למלא את השורות? מי יודע. כלומר, אם מישהו יודע, הוא בטח לא מגלה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *