כותרות האתמול: 6 בספטמבר, 1974

ספט 13

זה לא לקח הרבה זמן עד שיחסיהם של פנינה רוזנבלום וצבא ההגנה לישראל, הגיעו לסיומם, תוך הסכמה הדדית. בצהובון הבריטי דיילי מירור החליטו שרוזנבלום, עם מדים או ביקיני, שווה סיפור. טד לויטה, העיתונאי שישב בתל אביב, חשף – תרתי משמע – את החיילת במיל' בפני קוראיו בבריטניה. בלהיטון פרסמו את הכתבה וגם פרגנו: "פנינה רוזנבלום אמרה לא פעם שהיא עוד תגיע רחוק, שהארץ הזאת היא רק ההתחלה והשאיפה שלה היא לכבוש את העולם. הכתבה במירור הייתה מקדמה רצינית ביותר על חשבון הקריירה ופנינה יכולה להתגאות בהישג שישראליות מעטות זכו לו".

בכתבה, ציטט לויטה את רוזנבלום ("העונה גם לשם רוזי"), שטענה כי "סולקה מצה"ל" בגלל שהייתה יותר מדי סקסית. רוזנבלום סיפרה שכבר בטירונות התחילו הבעיות, כי המדים לא התאימו לה, ובכלל, זו הייתה הפעם הראשונה שאילצו אותה ללבוש בגדים שלא נתפרו לפי גזרתה, "במיוחד לפי מידות החזה".

אחרי הטירונות היא הוצבה בלהקת חיל האוויר, החיל שהתגאה בכך שכל החתיכות אצלו (טוב, לא באותן מילים בדיוק, אבל באותה רוח). אבל אז החליט מפקד חיל האוויר שרוזנבלום סקסית מדי בשביל להופיע, והשבית את פעילות הלהקה, "כדי שלא יאשימו אותו חלילה בגירוי יצרים של חיילים". גם המפקד הישיר שלה טען שבגלל המראה שלה, "כל החיילים לוטשים בך עיניים וזה עלול לגרום להפרות משמעת".

אז פנינה הגישה בקשה לשחרור מוקדם מהצבא בנימוק שהיא המפרנסת היחידה של אמה האלמנה, והצבא נענה לבקשתה. היא שוחררה כעבור שבעה חודשים במדים, צמודים ומדוגמים בזכות התופרת הפרטית שלה, לדבריה.

לויטה ציטוט תגובה של הצבא שהכחיש שהבעיה עם רוזנבלום הייתה חשש מהמראה היותר-מדי סקסי שלה. "היא שוחררה לאחר שלא הצליחה להשתלב במסגרת צבאית ואף הפגינה אדישות מוחלטת (?!), בכל מעשיה".

רוזנבלום, לסיום: "חכו תראו, תוך זמן קצר אני אהיה כוכבת גדולה". לא בהוליווד, לא כוכבת קולנוע ולא סופר-מודל, לא זמרת מצליחה (למרות שהשתתפה בקדם אירוויזיון 1983 עם השיר "תמיד אשה"), אבל רוזנבלום הוכיחה שיש לה ראש טוב על הכתפיים והפכה לאשת עסקים מצליחה ואפילו הגיעה לכנסת, אמנם למספר חודשים בלבד, כחברת סיעת הליכוד.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *