כותרות האתמול: 7 בדצמבר, 1973

דצמ 13

החודש, ב-1973 , כתבה בלהיטון על הלהקה החדשה הכי פופולארית בארץ, כוורת. דני סנדרסון סיפר, "גיבור העלילות וההתרחשויות שלנו הוא מאיר המתופף (פניגשטיין), שהוא אחינו פוגי. פוגי ומאיר חד הם. מאיר, בצורת דיבורו, בבדיחות הקטנות שלו, יצר את פוגי. הנשמה הייתה, אני פשוט הוספתי לה מחלצות". מאיר "פוגי" פניגשטיין, חוגג היום 68 . מזלטוב ויומולדת שמח, זהו עצם העניין.

בכתבה, שניסתה להיות קצת ברוח השטותיניקית של כוורת, נכתב על מאיר, "בגיל 16 החל ללמוד על תוף בעקבות המלצתו של אביו שילמד לנגן על פסנתר. הוא ניגן עם להקת הנפש (נפש?! ככה פירש הכותב soul ), של דימונה, לפני שעבר את הבחינות ללהקת השיריון. אולם אז, כאשר נסע באוטובוס ובידיו מקלות התיפוף, ניגש אליו מתופף להקת הנח"ל ושאל אותו האם הוא מוכן להצטרף ללהקה (כמחליפו). ויתר דברי פוגי כתובים במסכת הסיפורים הנושאת את שמו".

פניגשטיין אמר ללהיטון, "ההצלחה הרבה לה זכינו מחמיאה לי מאוד כחבר הלהקה אולם אינה מחמיאה לי באופן אישי. אני מזדהה עם התפקיד ואוהב לשחק את הדמות. נכון שפוגי זה אני אבל לא אני לבד נושא בעול ההצגה. מה שאני כן יכול לציין, שנעים להופיע בלהקה טובה".

והשאר, היסטוריה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *