כותרות האתמול: 7 בדצמבר, 1978

דצמ 07

השבוע לפני 40 שנה התפרסמה ידיעה שהעציבה את מעריצי שוקולד מנטה מסטיק, אבל גם הייתה צפויה, ובעצם רק עניין של זמן, מאז שירדנה ארזי ולאה לופטין פרשו מהלהקה, חודשים אחדים קודם לכן. שוקולד מנטה מסטיק התפרקה, סופית. בצילום, רק רותי הולצמן היא מההרכב המקורי ולצידה, ישראלה קריבושי ועפרה חזה. כן, כן: עפרה חזה. פשנל, מפיק השלישייה, החליט לאחר פרישתן של ירדנה ולאה, לנסות ולהשאיר את הלהקה בחיים, עם שתי חברות חדשות.

הלהקה אפילו יצאה להופעות בפינלנד, ושחררה ב"מעריב" הצהרה בוטחת, אפילו יהירה: "כשנחזור לארץ נוכיח שאנחנו טובות, אפילו טובות יותר מהשלישייה המקורית". כשחזרו, הולצמן אמרה שהפינים אפילו לא הבחינו שההרכב שונה, "כי שרנו את השירים המוכרים להם ושמרנו על הרמה של השלישייה הקודמת".

אבל אלה היו ההופעות האחרונות של הלהקה. הולצמן אמרה למעריב, "היה נהדר, הצלחנו, לא רבנו, לא הלכנו מכות, פשוט הגענו למסקנה שמה שמתאים לפינלנד לא מתאים לישראל. לכן, במחשבה שקולה ובוגרת, החלטנו לפרק את השלישייה".  

גדי אורון, ממשרדו של פשנל, הוסיף ואמר ללהיטון, "כל אחת מהן מוכשרת בפני עצמה, אבל כשלישייה, הצירוף הזה לא עובד. ההרמוניה הקולית לא נכונה ואין גם התאמה ויזואלית ביניהן. הגענו למסקנה שהבנות לא מתאימות זו לזו".

עוד נכתב בידיעה שרותי הולצמן תהיה מעורבת בקרוב בהפקות של פשנל, לגבי ישראלה, "אין משהו קונקרטי, אנחנו עדיין חושבים", ולגבי עפרה נכתב ש"יש כבר כמה תוכניות". כפי שכולנו יודעים, מהפרק הזניח הזה בקריירה החלה ההמראה שלה להצלחה בינלאומית. ושוקולד מנטה מסטיק? זהו, נגמר הסיפור, וזה טוב (זה טוב), לסיים בעיתוי הנכון.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *