לצחוק מפחד

אוג 26

(צילום: באדיבות yes )

(צילום: באדיבות yes )

על הקצה (הערב, yes OH ), היא סאטירה פוליטית נשכנית בכיכובם של טים רובינס וג'ק בלאק, המתרחשת על סף מלחמת עולם שלישית, כאשר במוקד שליט פקיסטני עם אצבע עצבנית על מתג שיגור הטילים הגרעיניים.

ארה"ב נלחצת, ואיתה רוב העולם, כאשר גנרל פקיסטני משתלט על המדינה ועל מאגרי הנשק הגרעיני שלה. מלחמת העולם השלישית נראית קרובה מתמיד. רק שלושה אנשים יכולים, אולי, למנוע את הקטסטרופה: שר החוץ האמריקאי, וולטר לרסון (טים רובינס), אדם עם תאווה גדולה לסקס עם זונות אבל גם מדינאי שנחוש לפתור בדרכי שלום כל משבר חמור, בוודאי את המשבר העולמי הזה; פקיד אמריקאי זוטר באיסלמאבאד בירת פקיסטן, אלכס טלבוט (ג'ק בלאק), וקצין הצי זיק טילסון (פאבלו שרייבר), המשרת על נושאת מטוסים ובשעות הפנאי משתמש וסוחר בסמים. יוצרי הסדרה הם האחים קים ורוברטו בנאביב (הדשא של השכן), וג'רי ויינטראוב (קרטה קיד), והם מודים שהושפעו לא מעט מהסדרה מ.א.ש ובעיקר מסרטו של סטנלי קיובריק, דוקטור סטריינג'לאב.
"אני חושב שזה ז'אנר חדש: קומדיית-מתח פוליטית", אמר בלאק. לדברי רובינס, "יש בסדרה פוליטיקה אבל גם הרבה הומור נהדר. זו סאטירה שחשבתי שתעבוד היטב על הצופים, אחרת לא הייתי משתתף בסדרה. סאטירה היא מרכיב חשוב בתרבות של כל חברה בריאה וחופשייה".
רובינס גם ביים את אחד הפרקים, שבו מפעילים על טלבוט את הווטרבורדינג, העינוי הידוע לשמצה המדמה הטבעה במים. "זו הייתה מצד אחד חוויה איומה ונוראה, ומצד שני גם נהדרת, בגלל שטים ביים", אמר בלאק. אגב, תפקידו הראשון היה ב-1992 , בבוב רוברטס, סרט הקולנוע המוקומנטרי-פוליטי, שרובינס כתב, ביים וכיכב בה.
זו הפעם הראשונה שבלאק מככב בסדרת טלוויזיה משלו, אם כי התארח בעבר בהמשרד וקומיוניטי. "טלבוט", אמר בלאק, "הוא אמריקאי טמבל, למרות השכלתו, שמגיע לפקיסטן ומשוכנע שארה"ב היא הכי טובה בעולם, בכל דבר. הוא נמצא שם בשליחות הומניטארית, לסייע לפרויקטים של השבחת מי שתייה. הוא באמת רוצה לעשות את העולם טוב יותר. מצד שני, האיש שואף לטפס בסולם הדרגות של הממשל. הוא גם חולם להגיע ל-CIA , להיות סוג של ג'יימס בונד, כי בעיניו זהו עולם הרבה יותר סקסי ומרגש".

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *