מה לראות

נוב 09

(צילום: יח"צ)

אמירה מורג על סרטים חדשים בקולנוע וסרטי סופ"ש בטלוויזיה.

 

קנת' בראנה ביים ומככב בגרסה החדשה של רצח באוריינט אקספרס כבלש הבלגי פוארו, הנוסע ברכבת המפוארת, מאיסטנבול ללונדון, לסייע במקרה מסובך, ועל הדרך לתפוס כמה ימי חופשה מפנקים. אתו ברכבת נוסעים בין היתר איש עסקים אמריקאי שקיבל מכתבי איומים על חייו (ג'וני דפ), רוזנת רוסיה (דיים ג'ודי דנץ'), רופא בריטי שחור (לסלי אודום ג'וניור), מיסיונרית חסודה (פנלופי קרוז), ועוד טיפוסים מעניינים. כאשר הרכבת נתקעת על המסילה בגלל מפולת שלגים מתברר שאחד הנוסעים נרצח. נציגו של מנהל האוריינט אקספרס מבקש מפוארו לגלות מיהו הרוצח, עד שיגיע צוות החילוץ והרכבת תוכל להמשיך בדרכה. תוך כדי החקירה, צצה מהעבר פרשת חטיפה ורצח מזעזעת. בסרט, ע"פ ספרה של אגתה כריסטי, משתתפים גם מישל פייפר, דייזי ריילי, ווילם דפו, ג'וש גאד ועוד.

בשם בתי, בכיכובו של דניאל אוטיי, מבוסס על סיפור אמיתי שהתרחש ב-1982 כאשר אנדרה במברסקי מתבשר על מות בתו בת ה-14, בזמן חופשתה בגרמניה עם אמה ואביה החורג. משוכנע כי מותה לא היה תאונה, במברסקי מתחיל לחקור וחושד שהאשם במוות הוא האב החורג, אבל מאחר ואינו יכול להגיש כתב אישום בגרמניה, הוא מנסה לשכנע את רשויות החוק בצרפת לתבוע את האיש ומקדיש עשרות שנים מחייו כדי להשיג צדק.

קריסטין סקוט תומאס, טימותי ספול, פטרישה קלרקסון, ברונו גנץ ועוד מככבים בהמסיבה, המתרחש בערב שבו ג'נט חוגגת את מינויה לשרה בממשלה החדשה. היא מגלה שאינה היחידה שיש לה מאהב, שחברותיה מעדיפות בורגנות על פתיחות וליברליות, שהכסף אכן פותר כמעט הכל, והעיקר, שהאקדח שמופיע במערכה הראשונה, לא צריך להמתין לשלישית כדי לירות.

גאל גרסיה ברנאל מככב במותחן נטושים כמויסס, פועל מקסיקני המנסה לעבור את הגבול לארצות הברית. סם (ג'פרי דין מורגן), פסיכופת רצחני, מבחין בו ורודף אחריו בניסיון להרוג אותו.

המייסד (שישי, yes4 , במסגרת ספיישל מבוסס על סיפור אמיתי), מביא את סיפורו של ריי קרוק (מייקל קיטון), סוכן מכירות שאפתן אך כושל, שנתקל יום אחד במסעדת ההמבורגרים של האחים מקדונלד ונדהם מהדרך היעילה והמהירה שעושה ההמבורגר שלהם, מהממטבח לשולחן. קרוק ראה הזדמנות להפוך את המסעדה לעסק של מזון מהיר ושכנע את האחים שיחד איתו הם יהפכו לאימפריה. כך נולדה "מקדונלד'ס" וכל השאר היסטוריה.

עוד במסגרת מבוסס על סיפור אמיתי, ג'וזף גורדון לויט מככב בהמרגל –סנודן (שבת, yes4 ), על הפרשה שהסעירה את העולם ובמרכזה עמד אדוארד סנודן, עובד לשעבר ב-NSA , סוכנות הביון האמריקאית המתפעלת רשת האזנות ענקית הפרושה בכל העולם. סנודן שחרר לתקשורת אלפי מסמכים חסויים וירד למחתרת כאשר ממשלת ארה"ב מנהלת אחריו מצוד. כיום הוא שוהה במוסקבה. עם שיילין וודלי, ניקולס קייג' ומליסה לאו.

מוריס כהן זכה בפרס אופיר עבור תפקידו באבינו (שבת, ערוץ הקולנוע הישראלי), כעובדיה רחמים, מאבטח במועדון זמר מזרחי שחולם להיות אבא. הוא ואשתו רחל (רותם זיסמן כהן, אשתו במציאות של השחקן), מנסים כבר שנים להיכנס להיריון אך לשווא. רוזנטל, עבריין קטן אך שאפתן, מציע לעובדיה לעבוד כגובה חובות עבורו, תמורת המון כסף אותו יוכל לשלם עבור טיפולי פוריות פרטיים ויקרים. עובדיה בטוח שברגע שיהיה לאבא, יוכל לעזוב את את העבודה המלוכלכלת. אבל רוזנטל חושב אחרת ועובדיה יצטרך להילחם על החלום שלו ושל אשתו ובעצם, על עתידם וחייהם. מני יעיש ביים.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *