מה לראות

דצמ 07

(צילום: יח"צ)

אמירה מורג על סרטים חדשים בקולנוע וסרטי סופ"ש בטלוויזיה.

 

האיש שהפיל את הבית הלבן הוא סיפורו האמיתי של "גרון עמוק", שחשף את אחת השערוריות הגדולות באמריקה של שנות השבעים, פרשת ווטרגייט. רק ב-2005, נתגלתה זהותו האמיתית של המדליף – הסוכן החשאי מארק פלט. הסרט מספר על אדם חסר מורא שהקריב את עצמו ומשפחתו למען חשיפת השחיתות שהובילה בסופו של דבר להתפטרותו של הנשיא ניקסון. עם ליאם ניסן, דיאן ליין וטוני גולדווין.

קרב המינים בכיכובם של אמה סטון וסטיב קארל מבוסס על סיפור אמיתי שהתרחש ב-1973 , תחרות טניס בין האלופה בילי ג'ין קינג לבין אלוף העולם לשעבר, בובי ריגס, שהפכה למלחמה בין המינים ולאירוע הספורט הטלוויזיוני הנצפה ביותר בכל הזמנים. לקינג וריגס היו בעיות משל עצמם: הוא ניסה להחיות את תהילת העבר שלו והיא, נשואה לבעל תומך שדחק בה להילחם על השוואת שכר הנשים בטניס לשכרם של הגברים, התמודדה עם המיניות שלה ומשיכתה לנשים. עם אליזבת' שו ושרה סילברמן.

בקומדיה הצרפתית סה לה וי, במיטב המסורת של חוק מרפי, כל מה שיכול להשתבש אכן משתבש, כולל בלון פורח שנעלם עם החתן, צלם חתונות שנלחם בצלמי טלפונים סלולריים, מנות עיקריות שפג תוקפן, וכלה הפוגשת בחתונה דווקא את אהובה לשעבר.

אדריאן ברודי מככב בדרמת המתח לילות מנהטן כפורטר, עיתונאי חוקר, שלא בוחל בשום שיטה בכדי להגיע לאמת, וכבר חשף כמה פרשות שחיתות מתוקשרות. ערב אחד כשהוא יושב ליד הבר, פונה אליו צעירה יפהפייה, ומבקשת שיחקור את רצח בעלה, מפיק סרטים מפורסם. פורטר לא יכול לסרב והוא נשאב לחקירה שתאיים על אמינותו כעיתונאי, על משפחתו ועל חייו. עם איבון סטרהובסקי.

טום הנקס ואמה תומפסון מככבים בלהציל את מיסטר בנקס (שישי, yes5 ), דרמה קומית על וולט דיסני שניסה במשך שנים להפוך את הספר "מרי פופינס" לסרט, אך הסופרת פמלה לינדן טרוורס סירבה בתוקף. דיסני הזמין אותה להוליווד בתקווה להפעיל עליה את הקסם שלו ולשנות את דעתה.

באוטובוס 657 , במטרה לממן ניתוח מציל חיים לבתו, מחליט אביה (ג'פרי דין מורגן), לבצע שוד בקזינו בו הוא עובד. כשהפעולה מסתבכת, הוא חוטף אוטובוס עירוני מלא בנוסעים, כדי לברוח מהבוס שלו (רוברט דה נירו), ומהמשטרה שדולקים בעקבותיו.

 סרט האנימציה המצליח לשיר (שבת HOT Gold ובשת הבאה ב-yes5 ), מספר על באסטר מון (מת'יו מקונהיי), דב קואלה שאפתן, שבמטרה להציל את התאטרון שבבעלותו מפני סגירה, מארגן תחרות שירה שתזכה את המנצח בפרס ענק וכך אולי גם התיאטרון יחזיק מעמד. בזמן שבאסטר מדריך את המתמודדים על הפרס הגדול, הוא לומד להבין שאולי התיאטרון אינו הדבר היחיד עליו הוא צריך לשמור מכל משמר. עם סקרלט ג'והנסון, ריס ווית'רספון, סת' מקפרלן ועוד. במקביל ישודר גם הסרט בדיבוב עברי, עם צביקה הדר, חובי סטאר ועוד.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *