מה שבראש שלה

יול 21

(צילום: באדיבות hot )

(צילום: באדיבות hot )

התוכנית של איימי שומר (החל מהערב ובימים ראשון-חמישי ב-HOT קומדי סנטרל), מציגה מערכונים, סטנד-אפ וראיונות עם אנשים ברחוב. לא פוליטיקלי-קורקט ולא לטעמו האנין של כל אחד.

בגיל 34 , איימי שומר נחשבת לקומיקאית וסטנדאפיסטית הבולטת בארה"ב. המגזין טיים בחר בה כאחת ממאה האנשים המשפיעים ביותר. ג'אד אפאטו ביים אותה בסרט הקולנוע שכתבה, אסון מהלך. הסדרה בכיכובה, inside amy schumer (כאן היא נקראת איימי שומר, בלבד), משודרת בקומדי סנטרל זו העונה השלישית, והרביעית כבר הוזמנה. הרייטינג, במיוחד בעונה הראשונה, מרשים במושגים של ערוץ-נישה: בפרק הראשון צפו למעלה מ-1.5 מיליון ובכל אחד מארבעה הפרקים שאחריו צפו למעלה ממיליון איש. "להופעות הסטנד-אפ שלי מגיע קהל מגוון, צעירים ומבוגרים, גברים ונשים. ידעתי שאוהבים אותי, אבל לא ידעתי איזה קהל צופה באיזו תוכנית טלוויזיה ומי יצפה בתוכנית שלי. זה בהחלט היה הימור", אמרה שומר, שנולדה לאב יהודי ואמא פרוטסטנטית, אך גדלה כיהודיה, לדבריה.
"קומדי סנטרל נתנו לי הרבה מאוד כסף לתוכנית טלוויזיה", סיפרה שומר. "הם רצו סוג של לייט נייט טוק שואו, שזה דבר שאולי ארצה לעשות בעתיד, אבל כרגע לא ממש מושך אותי. התסריטאית הראשית שלי, ג'סי קליין, אמרה לי: למה שלא תעשי את התוכנית שאת חולמת לעשות במקום את התוכנית שהם דוחפים אותך לעשות?".
היא עשתה (יחד עם תסריטאים, ביניהם אחותה, קים), והתוצאה היא, איך לומר, מעוררת מחלוקת ולא לטעמו האנין של כל אחד (ואחת). בפרק הראשון היא לועגת לפי.סי (פוליטיקלי קורקט), שבגללו קשה ללבנים להוציא מפיהם את המילה "שחור", ולנשים, רווקות, שכל סטוץ מזדמן מכניס אותן לפנטזיה על זוגיות, נישואין ולבסוף חלקת קבר משותפת. הקטע הבעייתי ביותר, שלא לומר דוחה ממש, עוסק באותו סרטון ויראלי מחליא על "שתי בחורות, ספל אחד" (המערכון של שומר, בקליפ למטה).
"שומעים אותי (בהופעות הסטנד-אפ), אומרת דברים כמו, בחיים לא עשיתי סקס אנאלי, וחושבים עליי בצורה מסוימת", התגוננה (או לא), שומר, בראיון לאנטרטיינמנט וויקלי. "אני רוצה לדבר על נושאים שמעניינים אותי ולדעתי הם מצחיקים, וסקס הוא חלק מזה. כאישה, יש דברים שמצפים ממך לא לדבר עליהם, אבל מקבלים אותם בטבעיות מגברים, סטנדאפיסטים. אני מודעת לכך שאין הרבה קומיקאיות עם תוכנית טלוויזיה משלהן, ואני יודעת שהנשים הן מיעוט לעומת הגברים שעושים סטנד-אפ. כך שבהחלט, אני מרגישה את כובד האחריות שמונחת על הכתפיים שלי".

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *