מופרע ומהנה

מאי 09

(צילום: שמחה ברבירו)

חיים נוי על "קולות מן הקלעים" בבית צבי: קומדיה תזזיתית שכדאי לצפות בה לפחות ארבע פעמים, כדי להבין פחות או יותר מי נגד מי ובמה בדיוק מדובר.

 

"קולות מן הקלעים" היא הצגה שראוי לצפות בה לפחות ארבע פעמים, כדי שניתן יהיה להבין , פחות או יותר, מי נגד מי ובמה מדובר בדיוק. מדובר בקומדיה  מטורפת שכבשה בשעתו כל חלקה טובה על במות לונדון וניו יורק ולמעשה בכל העולם, עובדה לקולנוע בכיכובו של מייקל קיין, וגם הוצגה בארץ בהבימה ובקאמרי. בשנה שעברה הייתה מועמדת לחמישה פרסי טוני.

תגובות הקהל בארץ היו מעורבות, ולדעת השחקנית תמר שטיין שהשתתפה בהפקת התיאטרון הקאמרי, זה היה אחד הפלופים הגדולים, וההצגה הורדה למרות שהיא נהנתה מאוד. עם זאת, בעולם, ההצגה, שהשתתפו בה שחקנים ידועים רבים, נחלה הצלחה רבה. המחזאי מייקל פריין, שכתב אותה ב-1982, ערך בה כל העת שינויים ועדכונים, לבקשות הבמאים.

ההצגה, בבית צבי, מאופיינת כמצוות המחזאי ברוח תזזית ובדלתות נפתחות ונטרקות ובכאוס המשתלט על הבמה. הבמאי מיטקו בוזקוב הדריך היטב את להקת השחקנים המוכשרת ולהם ראוי להעניק את מרב המחמאות על ביצוע קפדני ומבריק, כיוון שמשחק בקומדיה פרועה היא מטלה מאוד קשה.

זו למעשה הצגה בתוך הצגה. להקת שחקנים עורכת חזרה אחרונה לפני הבכורה ואולם הכול משתבש, הדלתות לא נפתחות, חפצים נעלמים ושחקנים מנהלים רומנים כפולים. אחד השחקנים שתוי רוב העת ולכן, משחקו משובח במיוחד. החלק השני מתרחש בהצגת הבכורה ואנו צופים במה בבלגן שמתחולל מאחורי הקלעים. כולם מתרוצצים ללא פשר כאשר בתווך במאי חצי מטורלל,  ושחקנים שבאים והולכים ואין יודע למה ומדוע.

נועה כדריה, חיית במה כישרונית,  מגלמת את סוכנת הבית דוטי שתרוצצת מהמטבח לסלון עם צלחות של סרדינים שנעלמות כל הזמן. דניאל חסין מגלם במשחק מוקפד ומוצלח מאוד את הבמאי לויד,  לבוש מוזר, עם כובע טייסים ומרכיב משקפי שמש על משקפיים רגילים.

גל גולדשטיין הוא מתווך הדירות גארי המגיע עם חברתו, פקידת מס ההכנסה ברוק. הוא פולט משפטים בצרורות לא ברורים ומשחקו יפה מאוד ומשעשע במיוחד המאבק שלו בפרדריק. ענבר קופרמן נהדרת בדמותה של ברוק, הנאלצת להתרוצץ בלבוש תחתון אדום איזו הברקה, לאורך ההצגה.

אלינה לנצמן משחקת היטב את פופי, עוזרת הבמאי העורגת אליו, וידה בכל. שחף אברהם המוכשרת מגלמת במשחק נפלא את בלינה, בת הזוג של בעל הדירה. גל חיון מגלם נהדר את פרדריק, בעל הדירה שסופג כל העת חבטות ומהלומות. יוסי קדוש משחק טוב מאוד את טים השיפוצניק שנאלץ לעלות על הבמה ולהחליף שחקן שתיין.

יבגני מוליבוגה מוצלח מאוד ומשחקו מעורר פרצי צחוק רבים מהקהל. הוא מגלם סלסדון השחקן והפורץ לשעבר שהשתיינות משתלטת עליו ועל משחקו.

דורי פרנס אחראי לתרגום הנאות. שני קאין עיצבה תפאורת מרשימה. דנה ברלינר עיצבה את התלבושות היפות, במיוחד של הבנות ואלכס נוחם אחראי לתאורה המוצלחת.

מול גלי החום המתקרבים לעברנו, בהחלט ניתן לבלות ערב מופרע, קריר ומשעשע עם חבורת השחקנים , בהצגה שבתוך ההצגה, ולבסוף אפילו להתחיל לאהוב צלחות עמוסות סרדינים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *