מיוזיקל עושה עלייה

נוב 29

(צילום: עופר לינביץ)

(צילום: עופר לינביץ)

חיים נוי על זו ברודווי, בובה: מחזמר-כיס עם משתתפים בעלי פוטנציאל במה מעולה.

זו ברודווי, בובה הוא מחזמר-כיס שבו נוטלים חלק 7 זמרות אנרגטיות וגבר אחד, המציגים ממיטב להיטי המיוזיקל, בשיר, תנועה ומשחק. המשתתפים הם בעלי פוטנציאל במה מעולה ואין ספק שאם ההפקה תלטש את המופע, תהיה התוצאה מלבבת ומוצלחת.
דזרט רוז הפקות היא קבוצת תיאטרון המעלה הפקות מוזיקליות. זו הפקה ראשונה שלהם בעברית, אם כי השירים המושמעים הם בשפת המקור, אנגלית וכך זה צריך להיות. העלילה דומה לשורת המקהלה: במאי אנגלי מגיע לערוך אודישנים למחזמר. הבמאי והעוזרת שלו הישראלית, שמתרגמת ככל העולה על רוחה, עורכים אודישנים לשש שחקניות-זמרות, המייצגות את כל קשת הגוונים הישראלית: בחורה מבית דתי, כוכבת ריאליטי לשעבר, הייטקיסטית פמיניסטית, רוחניקית מעופפת, שחקנית לשעבר אבל עם רצון לחדש ימיה, ועולה חדשה.
השחקנים הם מקבץ של צוות בינלאומי מדרום אפריקה, ארה"ב, קנדה, אנגליה וישראל ויש בהן כישרונות מעולים.
רונית שולר היא תגלית של ממש והשיר של אולה מתוך המפיקים, בביצועה, לרבות האקצנט המקורי, הוא משובח ומוצלח. היא בולטת גם בדואט של השיר ביחד, עם ליאן רביד המצוינת. מאילי רוז מעולה, במיוחד בביצוע מרגש לירי בקול המצו-סופרן המשובח שלה, בהשיר של הודל, מתוך כנר על הגג. גרנט קרנקשאו ודבי גולד הדר, כבמאי ועוזרתו, היו מעולים בדואט הקלאסי מתוך אנני אוקלי אשת לפידות, כל מה שאתה עושה – אני עושה טוב יותר. לימור בדין היא זמרת נעימה שהגישה ברגש רב את סאמרטיים, מתוך פורגי ובס. דליה בדנובסקי, בתפקיד העולה מקנדה, היא בעלת יכולות ווקליות טובות מאוד. דניאלה רומן-קרנקשאו הטמפרמנטית מוצלחת בשירים הסוחפים. טנגו הרוצחות מתוך שיקגו, בביצוע כל הלהקה, היה יפה מאוד ,הרמוני ועם תנועה מוצלחת.
המופע נכתב ובוים בידי גרנט קרנקשאו ורעייתו דניאלה , זוג שפועל כבר שנים רבות בתחום, עוד מדרום אפריקה. הרעיון הוא להקים במה מקצועית לשחקנים עולים שעדיין אינם מסוגלים להופיע על הבמות הרפרטואריות הרגילות, בשל קשיי השפה. הפוטנציאל העומד לרשות ההפקה הוא טוב מאוד וראוי לעידוד. אולם, כדי להפוך את המחזמר למופע קולח ומקצועי יותר, יש לבנות אותו אחרת: להעמיד תמונת פתיחה אנרגטית ומוזיקלית, לקצר את אורך ההופעה ולבטל את ההפסקה. ראוי לוותר על חלק הארי מהמלל, וגם הדרכה קולית לזמרות הייתה משפרת את ההגשה והביצוע.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *