מעדן ויניל היום ברדיו קסם, 106 FM

דצמ 05

(צילום: אמירה מורג)

אהר'לה קמינסקי – חלק שני.

 

עוד שעה גדושה במוזיקה טובה מתקליטים שהביא איתו אהר'לה קמינסקי, ושפע סיפורים מעשרות שנותיו בפופ, רוק והג'ז הישראלי.

"הפלטינה" פתחה את התוכנית ואחריה, להקת הברנשים של פיאמנטה עם הגרסה המקורית ל"בדד", ששר כעבור שנים זוהר ארגוב, מבלי לתת קרדיט לכותבים, פשוט בגלל שהם הסתתרו מאחורי שמות בדויים. עוד פלטינה, עם גרסת ג'ז ליצירה של המלחין הצרפתי קלוד דביסי, ואחריה, אריק איינשטיין שר ביטלס, בעברית (אובלדי, אובלדה).

ולמשהו שונה לגמרי: אריק איינשטיין עם "היה היה", יצירת-מופת שכתב עם מישה סגל והוקדשה לפסנתרן הג'ז זיגי סקרבניק, שגם ניגן עם "החלונות הגבוהים. אהר'לה, חברו הטוב, שתרם לשיר גם הקלטה מהופעה, הוא וזיגי מנגנים, סיפר על הכישרון המופלא שמת בגיל צעיר.

מהחלונות הגבוהים לשמוליק קראוס, ואהר'לה הביא איתו תקליט נדיר: גרסת דמו של "מדינת ישראל נגד קראוז שמואל" (קראוז הוא שמו המקורי), שהוקלט בתוך מספר שעות כאשר שמוליק היה בחופשה מהכלא. כיוון שהתקליט הוא ווייט-לייבל (ללא כיתוב על התווית או העטיפה), קמינסקי הימר על השיר הראשון באחד הצדדים, וניצח: זה אכן היה "שישי חם", המוכר מבין השירים בתקליט שהוא ניגן בהם.

עוד שירים שאהר'לה השתתף בהקלטתם: "ג'ז" (הכל עובר חביבי), "חתונה לבנה" (שלום חנוך), ו"מה יש לך גברת לוין" (השלושרים). בסיום, כמו בפתיחה, שוב להקת הפלטינה.

האזנה נעימה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *