משפחה במשבר

יול 16

(צילום: כפיר בולוטין)

חיים נוי על "היורשת" בתיאטרון בית ליסין: חוויה תיאטרלית משובחת בדרמה מרטיטה של גורן אגמון, עם רבקה מיכאלי כסבתא פולנייה קשוחה השולטת בבני הבית.

 

"היורשת", דרמה מאת המחזאית גורן אגמון, המוצגת בתיאטרון בית ליסין,  מגוללת סיפורה של משפחה שמתפרקת בעקבות צוואה. רבקה מיכאלי מככבת בהצגה המרגשת והמרטיטה, הנוקבת והמעניינת, המבוססת על אירועים הלקוחים מן המציאות והחיים.

העלילה עוסקת באח ובאחות, משני אבות שונים, שאמם נוטה למות ממחלה קשה. סבתם, מלכה, רודה במשפחה ביד קשה ומנווטת דרכם של בני הבית לפי מיטב הבנתה הפגומה, אך הצודקת לפי דרכה. היא מחליטה במקומם ומסייעת בעצם למשבר הקשה במשפחה. מלכה רואה רק את טובת נגה וסבורה גם שאינה חייבת להינשא עתה ומוטב שתיסע לארה"ב ושם תמשיך בקריירה שלה.

 אשר מתה האמא, מתגלה צוואתה שבה היא מורישה את הבית ורכושה לבתה, נגה, סטודנטית לרפואה העומדת להינשא ולהמשיך השתלמותה בארה"ב – ומנשלת לחלוטין את בנה עופר. נגה מנסה לשקם את הפגיעה שחווה אחיה, אך בהמשך פורצת בין השניים ויתר בני המשפחה חילוקי דעות נוקבים שמגיעים לכמעט אלימות וכך גורמת הצוואה לפירוקה של המשפחה. לקראת הסיום חושפת נגה את הסיבה האמיתית להתנהלותה של האמא ומגלה גם מה עשוי היה להתרחש.

רבקה מיכאלי הנפלאה, חיית במה ותיקה מגלמת את מלכה, ה"סבתא הפולנייה", השולטת בבני הבית, והיא מגלמת את הדמות הרודנית באורח שנון ומעולה, וראויה למחיאות הכפיים הנלהבות.

תגלית ההצגה היא מאי קשת, שכבר הופיעה בכמה הצגות בעבר ואולם תפקידה כנגה, מאפשר לה לגלם דמות מיוחדת, עדינה ורגישה, ומאי יודעת למצות את התפקיד באורח נפלא. הביצוע שלה לא מותיר עין יבשה בקרב הקהל.

יניב לוי מצוין בדמות אחיה, עופר, אחד מתפקידיו הבולטים והמשובחים עד כה, ומגיש ביצוע נוקב ועוצמתי.

נעה בירון הנעימה מגלמת היטב את רעייתו של עופר, עורכת הדין גלי. אלירן הרוש, שחקן מוכשר ובעל פוטנציאל נכבד, מגלם במשחק ראוי ונאה את אריק, החתן המיועד של נעה, העומד על פרשת דרכים ואינו מוצא מקומו בדרמה המשפחתית.

לילי בן נחשון עיצבה תפאורה נהדרת ועדי שימרוני את התאורה. אורן דר עיצב תלבושות יפות והולמות. שמוליק נויפלד אחראי למוזיקה המוצלחת.

אלון אופיר ביים הצגה קולחת שאין בה רגע דל, מעוררת עניין רב, נוקבת ומענגת בזכות השחקנים. חוויה תיאטרלית משובחת.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *