סרטים חדשים בקולנוע

פבר 19

ג'יימס קורדן ואמילי בלאנט בסרט "אל תוך היער" (צילום: יח"צ)

ג'יימס קורדן ואמילי בלאנט בסרט "אל תוך היער" (צילום: יח"צ)

אל תוך היער, סרטו של רוב מרשל המבוסס על מחזמר מצליח שכתבו ג'יימס לפיין וסטיבן זונדהיים, הוא גרסה מודרנית לאגדות האחים גרים. עלילותיהם של סינדרלה (אנה קנדריק), כיפה אדומה (לילה קרופורד) ועוד, משתלבות בסיפור על אופה ואשתו (ג'יימס קורדן ואמילי בלאנט), שמכשפה רעה (מריל סטריפ, המועמדת – שוב – לאוסקר), שהטילה עליהם קללה. ג'וני דפ מופיע גם הוא, בתפקיד הזאב הרע.

אנה קנדריק מופיעה גם בהקולות, בכיכובו של ראיין ריינולדס. ג'רי עובד במפעל לאמבטיות. לכאורה, אדם נורמלי לחלוטין. אבל כאשר ג'רי חוזר הביתה מיום העבודה, הוא מנהל שיחות ארוכות עם הכלב והחתול שלו. לאחר שהוא הורג בטעות אישה יפהפייה שעובדת בהנהלת החשבונות של המפעל, ג'רי מטשטש את זירת הרצח ואת עקבותיו בעצת החתול שלו. בעזרת הפסיכולוגית הצמודה שלו וליסה, אהובת ליבו, הוא מנסה להמשיך בשגרה כאילו לא קרה דבר, אך ממשיך להידרדר עמוק יותר לתוך הטירוף.

שושבין להשכרה היא קומדיה שבמרכזה דאג (ג'וש גאד), בחור חביב העומד להתחתן אבל סובל מבעיה חברתית קשה: אין לו שושבין. הוא פונה לחברה המספקת שושבינים לחתנים נטולי-חברים, כדי שייראו טוב בעיני משפחת הכלה. תוך כדי כך מתפתחת חברות אמיתית בין דאג לשושבין המושכר שלו. עם קיילי קווקו סוויטינג (המפץ הגדול).

סטיבן סיגל מככב בהמתנקש, כאלכסנדר, סוכן חשאי שפרש בעקבות אסון שפקד אותו. הוא עובר להתגורר ברומניה ומשמש שם כאיש תחזוקה בבניין מגורים. כשאלכסנדר מגלה שאחד הדיירים הסתבך עם גנגסטר מקומי הוא יוצא לעזרתו ומעורר את זעמן של המאפיה הרוסית והמאפיה הסינית.

סלמה הוא סיפור מאבקו ההיסטורי של מרטין לות'ר קינג (דייויד אויילואו), למען זכות הצבעה הוגנת ושווה לכולם, שחורים כלבנים, מאבק לא אלים שהסעיר את ארצות הברית בשנות ה-60. כחלק מהמסע הציבורי החשוב הזה, קינג גייס המונים לצעדה אל מונטגומרי, בירת אלבמה, המדינה הגזענית ביותר בארה"ב באותם ימים. המסע הגיע לשיאו בעיירה סלמה. עם דילן בייקר כמנהל ה-FBI ג'יי אדגר הובר וכרמן אג'וגו' כקורטה, אשתו של קינג. גם אופרה ווינפרי משתתפת.

1001 גרם הנורבגי, המועמד לאוסקר, מספר על מארי, מדענית שמשתתפת בסמינר בפריז העוסק במדידת משקלו האמיתי של הקילו אך מגלה לחוסר ההיגיון ואי הסדר, יש יתרונות משלהם ומה שחשוב באמת בחיים זה משקל האהבות מול האכזבות.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *