סרטים חדשים בקולנוע

אפר 16

(צילום: יח"צ)

(צילום: יח"צ)

ילד 44 המבוסס על ספרו רב המכר של טום רוב סמית, מתרחש ברוסיה הסובייטית, ב-1952 , תחת שלטון סטאלין. לב דמידוב, חוקר במשרד לביטחון המדינה, חוקר סדרת רציחות ילדים, אך מתקשה להתקדם בחקירה בגלל סירוב המשטר להכיר בכך שיש בכלל רוצח סדרתי במדינה. ככל שהרמזים מצטברים, הוא משוכנע שהרוצח מקושר לאנשים בכירים בחוגי השלטון. עם טום הרדי, נומי רפאס, גארי אולדמן וצ'רלס דאנס.

ישראל הורוביץ כתב וביים את דירה בפריז, על מתיאס (קווין קליין), שמגיע לפריז מארה"ב, כדי למכור דירה שירש מאביו. הוא מגלה שבדירה מתגוררות דיירת זקנה, מתילדה (מגי סמית') ובתה קלואי (קריסטין סקוט תומס). מתברר למתיאס שהדירה הושכרה למתילדה עד מותה, או עד שתחליט מרצונה לפנותה. מתיאס, הלהוט למכור, מגלה בינתיים דברים חדשים על ההיסטוריה המשותפת של אביו ומתילדה.

פיליפ סימור הופמן ביים ומככב בסרט ג'ק מאוהב, שהופק ב-2010 . קומדיה רומנטית על ג'ק, נהג בשירות לימוזינות שחולם על אהבה. חבריו הטובים משדכים אותו לקוני (איימי ראיין), הביישנית. בגלל האופי הביישני הדומה שלהם, מערכת היחסים מתפתחת לאט ונתקלת בקשיים לא מעטים.

פנסיון פראכט הוא סרט ישראלי של תמר ירום, המתרחש בשנות ה-60 בפנסיון בירושלים, בו מתגוררים ניצולי שואה. גברת פראכט מנהלת את המקום ביד רמה. היא נוקשה ועקשנית והיחסים בינה לבין הדיירים מתוחים. אחד מהם, מנפרד, מחליט לעשות מעשה קיצוני, במטרה לתת טעם חדש ומשמעות לחייו. עם מיכאלה עשת, צחי גראד, אורי קלאוזנר ועוד.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *