סרטים חדשים בקולנוע

יונ 04

פני מלאך (צילום: יח"צ, יונייטד קינג)

פני מלאך (צילום: יח"צ, יונייטד קינג)

פני מלאך, סרטו של מייקל ווינטרבוטום, עם ג'נבייב גונט, קייט בקינסייל ודניאל ברול, מתבסס על פרשיית אמנדה נוקס, הסטודנטית האמריקאית שלמדה באיטליה והואשמה ב-2007 ברצח שותפתה למעונות, סטודנטית בריטית. נוקס הייתה במעצר ארבע שנים, עד לסיום משפטה, וכל אותו זמן טענה לחפותה. בסרט, במאי מקבל הצעה לעבד לקולנוע את סיפור המשפט המתוקשר. ככל שהעבודה מתקדמת, הבמאי מתחיל לפקפק בכוונותיהם הנסתרות של האנשים הקשורים להפקת הסרט: המפיקים והיח"צנים. אפילו הוא עצמו.

מליסה מק'קרתי, ג'וד לואו וג'ייסון סטאת'ם מככבים בקומדיית האקשן מרגלת, סרטו של פול פייג' שהוא מחווה לסרטי ריגול, עם טוויסט: הסוכנת הנועזת היא אישה לא צעירה, לא יפה מאוד ולא רזה, אבל רבת תושייה ואמיצה. על הסרט בהרחבה:http://goo.gl/ZIDe8M

 

ניקולס קייג' מככב בטוקארב (אקדח רוסי ידוע), כפול, עבריין שעזב את עולם הפשע, מנהל חברת בנייה משגשגת ומגדל משפחה לתפארת. טרגדיה קשה פוקדת את המשפחה ופול נחוש לנקום בחבריו לשעבר. סגירת החשבון תהיה קטלנית ומדממת.

במלאת 48 שנה למלחמת ששת הימים מוקרן הסרט התיעודי שיח לוחמים: הסלילים הגנוזים. "שיח לוחמים" היה ספר רב מכר שפורסם לאחר המלחמה ובו שיחות עם חיילים ששבו משדה הקרב. לא כל השיחות פורסמו. היו וידויים מעוררי מחלוקת שהצבא העדיף לצנזר. עיתונאים ניסו במשך שנים רבות לקבל גישה לסלילי ההקלטה המקוריים וכעת, הם נחשפים ומציגים תמונה לא קלה מול פני הצופים והמאזינים לדברי הלוחמים, שחלקם חזרו מהמלחמה שבורים נפשית בגלל החוויות הקשות שעברו. תסריט של דניאל סיוון ומור לושי, שגם ביימה.

בן סטילר ונעמי ווטס מככבים בסרטו של נואה באומבך, כשנהיה צעירים, כג'וש וקורנליה, זוג מניו יורק, בני ארבעים, חשוכי ילדים. הם מתיידדים עם שני צעירים, זוג היפסטרים, שמכניסים לחייהם רוח חדשה וגורמים להם להרגיש שוב צעירים. אבל בשלב מסוים, קורנליה מתחילה להרגיש חוסר נוחות מהקשר ההולך ומתהדק בין שני הזוגות, בניגוד לג'וש, שמרגיש שסוף סוף התמלא חלל כלשהו בחייו. עם אדם דרייבר ואמנדה סיגפריד.

 

 

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *