סרטים חדשים בקולנוע

יונ 18

(צילום: יח"צ)

(צילום: יח"צ)

דייט בהפתעה היא קומדיה רומנטית על ננסי (לייק בל), שהחליטה לוותר על דייטים בעקבות ניסיון שידוך לא מוצלח. אבל כאשר ג'ייק (סיימון פג), טועה וחושב שננסי היא הבליינד דייט שלו, היא מחליטה לזרום עם זה ולראות אם בכל זאת יש סיכוי להתאהב. מוסר השכל: לעולם אין לאבד תקווה.

הקול בראש, סרט האנימציה מבית דיסני פיקסאר, של הבמאי זוכה האוסקר פיט דוקטר, מתרחש במקום הכי מיוחד עלי אדמות: המוח האנושי. במקרה זה, מוחה של הילדה ריילי, שנאלצה לעבור מביתה במערב ארה"ב, לסן פרנציסקו, וזה לא קל. בתוך ראשה, מרכז העצבים, הפיקוד והשליטה של הגוף, מדברים שמחה (איימי פולר), פחד, כעס, גועל (מינדי קאלינג), ועוד רגשות. כולם לוקחים חלק בתהליך הקליטה הלא פשוט של ריילי במקום החדש שבו מתנהלים חייה. את הדיבוב העברי לסרט עושים דרור קרן, דקלה הדר, אלברט כהן ועוד.

הקפות, בבימוי לי גילת, מספר על אהרון בן ה-13 , בן יחיד להורים שלא מצליחים להביא ילד נוסף לעולם. אהרון זוכה לשאת בשמחת תורה את ספר התורה הגדול ברחובות השכונה, ומרגיש שסוף סוף חייו עומדים להשתנות לטובה. אבל דווקא הכבוד הגדול שניתן לילדם, מצית שוב מתיחות גדולה בין הוריו. עם ליאור אשכנזי, אסי לוי ואגם אוזלבו.

מחיר התהילה היא קומדיה צרפתית המבוססת, למרות הסיפור ההזוי לכאורה, על אירועים אמיתיים. בסוף שנות ה-70 ,אדי, אלכוהוליסט בלגי, משתחרר מבית הכלא. חברו, אומן, אוסף אותו ומזמין אותו להתארח בביתו הצנוע. בערב חג המולד, כשאדי שקוע בדיכאון על מר גורלו, מודיעים בטלוויזיה על מותו של צ'רלי צ'פלין. אדי מחליט לגנוב את גופתו של צ'פלין ולדרוש תמורתה כופר נפש. בסרט, בכיכובם של בנואה פולוורד ורושדי זם, משתתפות ג'רלדין צ'פלין, בתו, וקיארה מסטרויאני, בתו של מרצ'לו.

עוד סרט צרפתי, סיפור מהחיים, על אן גוגן, מורה להיסטוריה בבית ספר שבו לומדים נוצרים, יהודים ומוסלמים. אן מחליטה לקרב ולחבר ביניהם ורושמת אותם לתחרות בנושא "ילדים ונוער במחנות הריכוז הנאציים". הילדים נפתחים לנושא ואל חבריהם לכיתה, ובדרך גם לומדים משהו חדש על עצמם.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *