פינת הקומוניקט

אוק 10

(צילום: יח"צ)

להקת מרקש בלוז מהנגב הצפוני הוציאה סינגל בכורה, "סבא יעקב" מתוך אלבום ראשון,  "אשקלון". מופע השקה חגיגי יתקיים בחודש הבא, בתיאטרון תמונע, במסגרת פסטיבל הבלוז ה- 5 של ת"א יפו, ובו יתארח עמיר לב, מפיק האלבום.

 

 

מרקש בלוז, הרכב בלוז אתני מערבות הנגב הצפוני, הוציא עתה סינגל ראשון, "סבא יעקב", מתוך אלבום בכורה מתוך אלבום בכורה שמבקש לחזור לשורשים המשפחתיים של היוצר דודי גבאי. אחרי מסע מוזיקלי מרתק בין הרכבים שונים (כשניקו תתחיל לדבר, מאורת הארנב, הקונפליקט ועוד), התלכד הרכב סביב כתיבתו והלחנתו של גבאי. את האלבום "אשקלון" הפיק וליווה עמיר לב, אשר הידק את החיבור בין המילים והלחנים. עוואד אבו שני יצק את צלילי המזרח התיכון והחום המרוקאי בעוד ובכינור, ועם בישול והקלטה של אורי וינוקור באולפני הסליק נולד אלבום חדש ומרתק שמוביל את המאזין אל עבר מסע שורשים, צלילים וקולות מימי ילדות באשקלון.

מרקש בלוז זה סיפור ישראלי, סיפור על שכונה ואבק שהצטבר בנעלי ההליכה. מרקש בלוז הוא הרכב שכולו עיניים נוצצות ומאירות, עיניים שראו עולם אבל תמיד שמחות ומחפשות לחזור הביתה.  האלבום מפגיש בין כמה וכמה עולמות: המסע והבית, הכפר והעיר, הבלוז והפולק, וצלילי העוד והכינור אשר שוזרים את כל אלו לכדי יצירה אחת . חברי ההרכב הם אודליה טוויג (בס, ושירה), עופר "סולי" סולומון (תופים), אור אלבז (כלי הקשה, סאונדים), כפיר דן-ארי (עוד וקמאנצ'ה), ודודי גבאי בשירה וגיטרות אקוסטיות.  

השיר "סבא יעקב" שיצא כסינגל ראשון מהאלבום, מעלה זיכרון וגעגוע ישן, מנקודת מבטו של ילד, שהתבגר ועבר מסע שלם מנותק משורשיו, וחולם בהקיץ את הזמן שחלף מלא געגוע אל ימי ילדותו הרחוקים.

אלבום הבכורה יושק בהופעה חגיגית בפסטיבל הבלוז החמישי של ת"א-יפו, ב-25 בנובמבר, בתיאטרון תמונע. עמיר לב האיש שהגה, ניקה ויצר את הסאונד המיוחד והמרתק של האלבום, יתארח במופע.  

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *