פינת הקומוניקט

דצמ 11

(צילום: באדיבות הליקון)

אלבום חדש ללהקת הרולינג סטונס, On Air , אוסף הקלטות, חלקן נדירות, ששודרו במקור בתוכניות של הבי.בי.סי במחצית הראשונה של שנות ה-60 .

 

 

להקת הרולינג סטונס הוציאה את האלבום  On Air , אוסף של קטעים נדירים, שרובם שודרו במקור בתכניות של ה- BBC בין השנים 1963-1965. האלבום כולל שמונה שירים, שהלהקה מעולם לא הקליטה או הוציאה מסחרית. עוד באלבום, שבעה שירים שנחשפו לראשונה בתוכניות אלה, לפני שיצאו בתקליטים.

האלבום יצא כתקליט כפול סטנדרטי, וכן בתקליט צבעוני, על דיסק (18 שירים), מארז של שני דיסקים הכולל 32 שירים, וכמובן בפורמט דיגיטלי.

בניסיון לשחזר את אווירת השירים, כאשר הוקלטו לראשונה, עברו סרטי ההקלטה תהליך ניקוי ועריכה חדשני שנקרא audio source separation , באולפני אבי רוד.

האלבום כולל קאוורים רבים, ביניהם cops and robbers (בו דידלי), roll over Beethoven (צ'אק ברי), וגם שיר של סולומון ברק שהתפרסם כעבור שנים בביצוע של האחים בלוז, everybody needs somebody to love . כאן המקום להזכיר שגם שני השירים הראשונים של הסטונס שהגיעו ב-1964  למקום הראשון במצעד הבריטי, it's all over now (שנכלל באלבום), ו-little red rooster , היו אף הם קאוורים.

בין השירים המקוריים של הלהקה, the last time (השיר הראשון שכתבו מיק ג'אגר וקית' ריצ'רדס שהגיע למקום הראשון במצעד הבריטי, ב-1965 ), ו-satisfaction האיקוני.

האלבום יוצא בעיתוי מושלם, לקראת כריסמס ועונת המתנות לחג, ובמקביל יצא גם ספר ששמו כשם האלבום, עם צילומים ותיעוד נדיר של הסטונס במחצית הראשונה של שנות ה-60 .

אגב, האלבום הקודם של הסטונס, blue & lonesome , אוסף קאוורים לשירי בלוז שאהובים על חברי הלהקה, מועמד לגראמי.

התוכנית מעדן ויניל ברדיו קסם, 106 FM , תוקדש מחר, בחלקה, לאלבום On Air . אתם מוזמנים להאזין.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *