פינת הקומוניקט

ינו 03

(אמיר קרטס ז"ל, צילום: ויקיפדיה)

אמיר קרטס, ממייסדי להקת "רעש", מת אתמול בגיל 53 . לזכרו, יצא היום "חלום בלהות" – איזו משמעות איומה קיבל השיר הזה כעת – שהוקלט בדצמבר 1995 . בחודשים הקרובים ייצא אלבום חדש של הלהקה שיכלול את השיר הזה ועוד שירים שהוקלטו בהופעות בשנת 1992 .

 

 

בדצמבר 1995, כשנתיים לאחר צאת אלבומה הקלאסי "רעש רק רעש ק.", וכשנה אחרי שרע מוכיח עבר לניו- יורק, במהלך ביקור שלו בארץ, הגעגועים אחזו בלהקה והיא החליטה להיכנס למספר ימים לאולפני נויז בדרום תל אביב להקליט מספר שירים. העיקרון שהנחה אותם היה לעבוד הפוך, כלומר להקליט קודם את הזמר, עם גיטרה אקוסטית או קלאסית, ללא מטרונום, בקצב הטבעי שלו, ורק אז להעלות את שאר הכלים. הרעיון הוא, לקבל ביצוע אמיתי וכנה בזמן יחסית קצר ולהימנע מהאבן השואבת שבהקלטת שכבות מסורתית כפי שעשו באלבומם הראשון, עליו עבדו כשנתיים.

השירים הוקלטו לטייפ, שלא ניתן לערוך או לתקן עליו, ולא למחשב. "חלום בלהות", שיוצא עכשיו, כמו גם שאר השירים מאותן הקלטות, מייצרים תמונה מהימנה ואמיתית, כולל פגמי ביצוע שכל כך נדיר לשמוע בימינו. חלק מהשירים שהוקלטו באותו סשן מצאו את עצמם בהוצאות מאוחרות יותר של הלהקה וחלק מעולם לא ראו אור.

כשאמיר חלה, אחד הדברים שהכי שימחו אותו היה המוזיקה. הלהקה חיפשה ומצאה את הטייפים והתכוונה להוציא את הסינגל ביחד עם אמיר. לצערנו אמיר קרטס, שייסד את רעש, הלך לעולמו בגיל 53.

"חלום בלהות" הוא תיעוד של הסשן בשלמותו, ללא תוספות, במיקסים חדשים שנעשו עם ציוד אנלוגי. התוצאה היא שיקוף של אותם ימים, בחורף 1995. בחודשים הקרובים יצא אלבום חדש של "רעש" שיכלול את השיר הזה לצד שירים ראשונים של הלהקה שלא יצאו מעולם, בביצועים חיים מהופעות בשנת 92'.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *