פינת הקומוניקט

ינו 15

(צילום: באדיבות HOT )

העונה השנייה של "סיפורה של שפחה" תשודר בארה"ב וב-VOD החל ב-25 באפריל.

 

אמש חשפה רשת Hulu את תאריך העלייה של העונה השנייה של הדרמה עטורת הפרסים "סיפורה של שפחה". העונה תעלה בארה"ב ב-25 באפריל ובסמוך גם בערוצי VOD ו-HBO של HOT .

"סיפורה של שפחה" היא סדרת דרמה של רשת Hulu ואולפני MGM, המבוססת על רב המכר עטור הפרסים של הסופרת הקנדית המוערכת מרגרט אטווד (עין החתול). את הרומן משנת 1985 עיבד לטלוויזיה היוצר ברוס מילר (4400 ), ובתפקיד הראשי מככבת אליזבת' מוס (מד מן).

הסדרה מתרחשת בהווה דיסטופי בו חלק מארה"ב, שכעת מכונה "רפובליקת גלעד", נשלט על ידי משטר דתי קיצוני ומדכא. אחרי אסון סביבתי שגרם לירידה משמעותית בילודה, נשים הפכו לרכוש המדינה; אלה שעדיין מצליחות להרות נלקחות בכפייה לשרת כשפחות עבור זוגות חשוכי ילדים מהמעמד הגבוה וזהותן נמחקת ומוחלפת בכינוי המשייך אותן לאדוניהן. ג'ון (מוס), המכונה שלפרד, הופרדה מבעלה ובתה באכזריות ונלקחה לשרת בביתו של אחד ממפקדי המשטר. העונה הראשונה, שתיארה את ניסיונותיה של השפחה לשרוד במציאות הקשה, הסתיימה במרד שהובילה ג'ון ההריונית מול נציגי המשטר. היא נלקחה על ידי אוכפי החוק מביתו של המפקד אל עתיד בלתי ידוע שייחשף בעונה השנייה, שתשודר ב-HOT בצמוד לעלייתה בארה"ב.

בשנה של סולידריות פמיניסטית, שבירת השתיקה סביב ההטרדות המיניות ועליית ה-#METOO, "סיפורה של שפחה" הפכה מסדרת טלוויזיה מטלטלת, אינטליגנטית ומעוררת מחשבה לסמל המאבק ולמונח שמבטא התפכחות מול עוול ודיכוי. היא זכתה להצלחה מסחררת בארץ ובעולם, כולל מערכונים פארודיים ב"סאטרדיי נייט לייב" וב"ארץ נהדרת", וכיכבה ברשתות החברתיות זמן רב אחרי שהסתיימה.

 "סיפורה של שפחה" היתה הזוכה הגדולה של עונת הפרסים הנוכחית, כשגרפה שני פרסי "גלובוס הזהב" לסדרת הדרמה הטובה ביותר והשחקנית הטובה ביותר בדרמה (מוס) ושמונה פרסי "אמי", ביניהם פרס הדרמה הטובה ביותר, השחקנית הטובה ביותר, בימוי ותסריט. כך שברה שיא כשהיתה לסדרת הסטרימינג הראשונה לזכות בקטגוריית "הדרמה הטובה ביותר".

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *