פינת הקומוניקט

ינו 22

אביגיל רוז (צילום: יח"צ)

סינגלים חדשים לשתי זמרות: אביגיל רוז שרה עוד שיר שכתב עבורה דודו טסה. נעמי היא זמרת ויוצרת ירושלמית ששרה sparrow מתוך אי.פי שהוציאה.

 

 

בדרך כלל, אביגיל רוז כותבת ושרה את שיריה. אבל "הבטחתי לים", השני שכתב והלחין עבורה דודו טסה, אחרי "מתי בדיוק הפסקתי להרגיש", הוא שינוי מרענן שמאפשר לה להיפתח לעולמו של אמן אחר וליצור דיאלוג איתו.

לדבריה, "מבחינתי 'ההבטחה לים' היא הבטחה לקול הפנימי ששומר עלי, נדרש אומץ רב ללכת לים, לעיתים אני מצליחה וזאת הרגשה נפלאה"

הכתיבה הישירה של רוז, הקול וההגשה החד פעמיים והלחנים הנפלאים, מיצבו אותה כאחד הקולות הנשיים המרתקים, והיא ממשיכה לסקרן לאורך שנים ובצדק. אחרי שורה של להיטים, ביניהם ״חצי נחמה״, ״ואולי״, ״מלחמה יומיומית״ ועוד, היא שוב משתפת פעולה עם דודו טסה וניר מימון. הפעם הראשונה בה שילבו כוחות הולידה את גרסת הכיסוי של "עוד מחכה לאחד", שהפכה ללהיט גדול  עד כדי שרבים חושבים שהוא שיר שלה.

נעמי (וייס),  היא זמרת ויוצרת ילידת ירושלים שמבקשת לייצר חיבורים בין עולמות במוסיקה שלה, בנרטיב כן וקצבי של כל המורכבות בלהיות אישה צעירה במסע התבגרות.

האי.פי. הראשון שלה, IMAGO  הוא בליל של אינדי-רוק, פופ, ופלירטוט רציני עם סינטים וביטים אלקטרונים, ומושפע מלאונרד כהן ועד אסף אבידן ולהקת גלאס אנימלס. אגב, IMAGO הוא השלב הסופי בהתפתחותה של שפרירית. שלב של פריצה, בו היא משילה את עורה, מגיעה לבגרות ומצמיחה כנפיים, בדיוק כמו הצעדים הראשונים של יוצרת חדשה, בתהליך הצמחת הכנפיים ופריצה מן המגירה אל המקרופון.

הסינגל הראשון שלה, SPARROW, הופץ ברשתות החברתיות אבל טרם הושמע באופן רשמי, הוא שיר על חופש וחיפוש, רוחניות וכמיהה לפריצת גבולות.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *