פינת הקומוניקט

פבר 08

(צילום: גאיה ס. טרטל)

"עיר לבנה, חיים באפור" הוא הסינגל השני מתוך האלבום החדש של להקת רוקפור. דני רכט ועדי גולד כתבו שיר המאזכר את משה דיין, גלידה ויטמן, תוכנית הטלוויזיה "סמי וסוסו" ואפילו להיטון, כמייצגים את שנות השישים והשבעים. בקליפ משולבים צילומים של הצלם ההולנדי ווילם ואן דה פול, מראשית ימיה של המדינה ומתחילת שנות ה-60 .

 

 

רוקפור מוציאים סינגל וקליפ שני מתוך האלבום החדש שלהם, בו הם חוזרים לעבוד עם המפיק המוערך דני רכט (האיש שראה הכל). רכט, שגם כתב את המילים לשיר יחד עם עדי גולד, נולד וגדל בתל אביב. בניגוד למה שאומרים על העיר בשנים האחרונות, שהיא בועה מנותקת משאר חלקי הארץ, השיר מתאר את תל אביב בתוך רצף של מציאות ישראלית של מי שגדל בה בשנות ה-70 ויודע מה היה לפניו ורואה אותה גם היום, על היופי ועל האפור.

הטקסט והקליפ נוסטלגים ומפוכחים בו זמנית ואפשר למצוא בהם מקומות, אישים וסמלים מסוף שנות השישים ותחילת שנות השבעים, כמו : גלידה ויטמן, משה דיין, להיטון, יו-יו, "סמי וסוסו", "מצעד הפזמונים" ועוד.

הקליפ משלב צילומים של הלהקה בהווה לצד צילומיו של הצלם ההולנדי ווילם ואן דה פול, משני ביקוריו בארץ (1948-9 ובשנת 1962). ואן דה פול, מהצלמים האירופאים הנחשבים במאה העשרים, תיעד במסעותיו מקומות רבים ברחבי העולם. בתמונות שצילם במהלך שני ביקוריו בעיר, אפשר לראות את המשיכה שלו לתיעוד החיים היום-יומים בעיר על רחובותיה והאנשים החיים בה, ואת השילוב המיוחד בתל אביב, בין האירופי למזרח התיכון.

להקת רוקפור תופיע ב-22 בפברואר בפאבלה, ביישוב מנוף, ב-22 בפברואר בוונדר בר בחיפה וב-14 במרץ תתקיים הופעה חגיגית במועדון צוותא בתל אביב, בה יתארח גלעד כהנא.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *