פינת הקומוניקט

פבר 12

(צילום: באדיבות הליקון)

אחרי כעשור, ננה מושקורי חוזרת באלבום אולפן חדש, forever young , בו היא שרה באנגלית, צרפתית, ערבית וגרמנית, שירים של אמנים שהיו השראה לקריירה המפוארת שלה, ביניהם בוב דילן, שכתב ושר את שיר הנושא, לאונרד כהן, מרלן דיטריך, דלידה, אלביס פרסלי, הביטלס ואפילו איימי וויינהאוז.

 

הזמרת היווניה ננה מושקורי מוציאה את האלבום החדש, forever young .

אחרי הפסקה של כעשור החליטה מושקורי, בת 83 , לחזור למוזיקה ולהקליט אלבום חדש, שילווה בסיבוב הופעות שנקרא כשם האלבום.

באלבום החדש ביצועים של מושקורי לשירים של אמנים שהיו לה להשראה לאורך הקריירה המפוארת שלה. האלבום, מבחינתה, הוא הדרך שלה להראות הכרת תודה עמוקה למוזיקה של אמנים שהשפיעו עליה, שירים שהם תערובת צבעונית של תרבויות שונות, אליהן נחשפה לאורך שנותיה הרבות על הבמה, ועזרו לה לצמוח ולהתפתח לזמרת שהפכה להיות.

שיר הנושא הוא של בוב דילן. היא שרה גם את "הללויה" של לאונרד כהן, "בגטו" של אלביס פרסלי, love is a losing game (איימי וויינהאוז), "היי ג'וד" (הביטלס), everything I do (בריאן אדמס), ועוד. לצד השירים באנגלית מושקורי מדגימה את שליטתה בשפות שונות ושרה בגרמנית ("לילי מרלן" של מרלן דיטריך), צרפתית וערבית ("סלאמה יה סלאמה" של דלידה, המוכר גם מהביצוע של אלבינה הישראלית).

כל השירים שבחרה יישארו מבחינתה של מושקורי "צעירים לנצח", ממש כמו שיר הנושא.

ננה מושקורי נולדה באי היווני כרתים והחלה את הקריירה המפוארת שלה בשנות ה-50 .במהלכה הקליטה למעלה מ-130 אלבומים שנמכרו בלמעלה מ-300 מיליון עותקים. היא שרה כ-1600 שירים ב-21 שפות, בהן יוונית, אנגלית, צרפתית, גרמנית ואפילו בעברית.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *