פינת הקומוניקט

פבר 14

(צילום: אלונה איינשטיין, באדיבות סימה אליהו)

שיר של אריק איינשטיין שמעולם לא יצא על תקליט, ונגנז, נחשף שוב, עבר שחזור וניקוי של הסאונד המקורי ושוחרר עתה לרדיו. "ועוד לא אמרתי הכל" (נתן זך ואבנר קנר), ייכלל במיזם שאפתני, באמצעות הדסטארט, מארז של כל התקליטים שהוציא איינשטיין בחברת ליטראטון (כיום פונוקול), באיכות מסטר וחלקם לראשונה בסטריאו.

 

 

לפני כשנתיים נמצא אוצר במרתפי חברת פונוקול: אוסף סלילי הקלטות מאסטר לתקליטים ושירים שהקליט אריק איינשטיין בחברת ליטראטון (שקדמה לפונוקול), בין השנים 1969-1978. הסלילים, אשר שנים ארוכות נחשבו כאבודים, כוללים הקלטות מהתקופה בה הקליט איינשטיין אלבומים הנחשבים לנכסי צאן ברזל של הזמר העברי, ביניהם "שבלול", "פלסטלינה", "בדשא אצל אביגדור", "יסמין" ואחרים.

בעת איסוף ומיון סלילי ההקלטה המקוריים, לצורך פרויקט ההצלה שיזמה פונוקול,  יואב קוטנר נזכר בשיר "ועוד לא אמרתי הכול", אותו השמיע מדי פעם בתכניותיו, באיכות ירודה ביותר. השיר יצא בזמנו לרדיו על גבי תקליטון 7 אינץ', ובמהדורה מצומצמת – ונגנז. איינשטיין, שבדיוק סיים את חוזה ההקלטות בחברת ליטראטון, עבר לחברת סי בי אס (לימים אן אם סי), התחיל פרויקט חדש, והשיר לא נכלל באף תקליט ונשכח. פיני שפטר עבד על הסלילים המקוריים, שחזר את  הסאונד וערך את הקטעים למאסטריניג,  כדי שיתאפשר לשמוע את השיר משופר, עם סאונד נקי, בדיוק כמו שאריק רצה.

השיר ייכלל בפרויקט שמומן באמצעות הדסטארט (והגיע ליעדו בתוך שישה ימים בלבד!), ובו 14 אלבומי אולפן, אלבום הופעה ואלבום מיוחד עם הקלטות נדירות. אספני תקליטים ואוהבי אריק איינשטיין תרמו הקלטות אלטרנטיביות וחומרים מוזיקליים נדירים.

בין החידושים שיכלול המארז: גרסה ראשונה ל"שבלול", עם מילים. גרסאות סטריאו, לראשונה, לשירים ("אמא שלי", "למה לי לקחת ללב" ועוד). לראשונה באיכות מסטר, האלבומים  פוזי, שירי ילדים, בדשא אצל אביגדור, ילדודס, אנשים אוהבים לשיר,  התקליטון עם השירים "חצי חצי" ו"ליאו הטוב", ועוד.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *