פינת הקומוניקט

אפר 08

מימין: אלי מגן, אבי קורן, שולה חן, מוטי פליישר, אלי לפיד, מירי אלוני ואופירה גלוסקא (צילום: קובי אשרת)

 

כוכבי להקת הנח"ל בשנות ה-60 התאחדו להקלטת ביצוע מחודש לשיר "באביב את תשובי חזרה", במסגרת פרויקט הקאוורים של אלי לפיד. אפילו מוטי פליישר הגיע מארה"ב, במיוחד.

 

באווירת חגיגות שנת ה-70 למדינה יוצא בימים אלו השיר "באביב את תשובי חזרה", שהוא למעשה איחוד היסטורי של להקת הנח"ל מסוף שנות השישים: מירי אלוני, שולה חן, אופירה גלוסקא, אלי מגן ומוטי פליישר (שהגיע במיוחד מארה"ב, והקליט לראשונה לאחר יותר מ-40 שנה).

יחד עם אלי לפיד הם הקליטו גרסה עברית חדשה, לשירו של שארל אזנבור, "באביב את תשובי חזרה", בעיבוד של קובי אשרת ובנוסח עברי של חבר נוסף בלהקת הנח"ל, אבי קורן (שהיה נשוי לחן).

גם לכמה מהנגנים בהקלטה יש קשר ללהקת הנח"ל: אלי מגן, כמובן, שר ומנגן קונטרבס, אהר'לה קמינסקי שתופף בלהקה בסוף שנות ה-50 והפסנתרנית אלונה טוראל, המדריכה הקולית של להקת הנח"ל בתכניתה "שמש במדבר", ב-1963. עוד מנגנים בהקלטה: פטר ורטהיימר בכלי נשיפה, הקלידן תומר קלינג, הגיטריסט עמוס הדני ונגן האקורדיון יוסי גרושקה.

"הפרויקט של אלי לפיד" הוא מחווה למוסיקה ולתרבות הישראלית על כל גווניה. הסינגל הראשון של הפרוייקט, "נהר צהוב", היה איחוד של להקות הקצב משנות השישים: הצ'רצ'ילים, עוזי והסגנונות והאריות. כעת, כאמור, מגיע האיחוד של להקת הנח"ל, מסוף שנות ה-60 .

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *