פינת הקומוניקט

אפר 17

(צילום: חורחה נובומינסקי)

לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ישודר בטלוויזיה החינוכית "חסרים", מיזם ייחודי בשיתוף בית הספר למוזיקה "רימון", במסגרתו נפגשים סטודנטים עם משפחותיהם של ארבעה נופלים, לומדים להכיר את החלל ויוצרים שיר הקשור אליו.

 

הערב ומחר ישודר בערוץ 23, פרויקט ייחודי שמתקיים זו השנה הרביעית ביחד עם בית הספר "רימון". ארבעה סטודנטים למוזיקה של רימון פוגשים במשפחותיהם של ארבעה נופלים שונים. הסטודנטים מלווים את המשפחה, לומדים להכיר את החלל ואת חייו עד לרגע נפילתו. לאחר המפגשים עם המשפחה הסטודנטים יוצרים, כותבים ומלחינים שיר קשור לחלל.

לאחר יצירת השיר, מוזמנת המשפחה לצפות בסטודנט אשר מופיע עם השיר בפניהם. המפגש בין הסטודנטים למשפחות, מייצר קשר חזק מלא בכאב אשר בא לידי ביטוי במילים של השירים שכתבו הסטודנטים.

רב פקד פטריק סבג נהרג לפני 16 שנה במבצע חומת מגן וכעת עומד בנו, עילי, להתגייס. 12 שנה אחרי מלחמת לבנון השנייה, אלה רם, שאיבדה את אביה, מציינת בת מצווה. סגן ישי רוסלס נהרג בתאונת אימונים בצאלים, לפני כשנתיים וחצי. משפחתו, עולים חדשים ממכסיקו, מחפשים את המקום שלהם כאן , בלעדיו. סג"מ שירה צור נהרגה בפיגוע בטיילת ארמון הנציב לפני כשנה וחצי. אחותה הצעירה בונה בשבט הצופים  ספסל עם חניכיה.

המשפחות  פותחות את ליבן  בפני המוזיקאים הצעירים ויחד הם מפיחים חיים בזיכרונות, יוצקים אותם למילים ומלווים אותם במנגינה.

אלדר קדם פוגש את משפתו של סרן ישי אבימאל רוסלס ז"ל בישוב אדם. הוא מצליח לגשר על פערי השפה ולהתחבר לסיפורו של מפקד מחלקה בגדוד  "נצח יהודה",  שהתגייר ועלה ארצה. המפגש עם בני המשפחה, האחיות הצעירות והסבתא, מוליד שיר מרגש.

יסמין מועלם, מוזיקאית צעירה, קיבלה את המכתב שכתב דודה של סג"מ שירה צור ז"ל מחיפה, אחרי שנהרגה בפיגוע בטיילת ארמון הנציב. בלחן שלה היא מעניקה למלים חיים ומתוודעת למשפחה שמצליחה להנציח ילדה צעירה בדרכים רבות ומיוחדות.  

אליה בר נוי פוגשת את בני משפחתו של רס"ל אלעד רם ז"ל מחיפה. אלעד היה סמל מחלקת סיור בחטיבת "כרמלי" שנהרג במלחמת לבנון השנייה וקיבל  צל"ש האלוף על פועלו תחת אש. אלה בת ה- 12 התייתמה מאביה בעודה תינוקת. זהו מפגש עם משפחה שבנתה קשרים חדשים ובחרה בחיים בלי לשכוח לרגע את מי שחסר. דרך הגלישה והאמנות נקשרים יחד העבר והווה.

איה אלף פוגשת את עילי, בנו של רב פקד פטריק (פרץ) פרג ז"ל מאופקים, מי שהיה  קצין מבצעים של יחידת המסתערבים  של מג"ב . מתוך האהבה של עילי לשירה ולמוזיקה הם יוצרים  ביחד שיר שמבטא לראשונה את מה שעילי אצר בתוכו כל השנים.

ארבעת סרטוני "חסרים" ישודרו בערב יום הזיכרון, החל ב-20.15 וביום הזיכרון משעה 11.00 .

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *